Ešte minulý týždeň sa na internete objavila správa, v ktorej sa tvrdí, že spoločnosť Apple prestala vydávať bezpečnostné aktualizácie pre staršie operačné systémy. Týmto spôsobom teda núti prejsť svojich používateľov z iOS 14 na iOS 15 tak trochu nasilu.

No a aj keď sa táto zmena udiala potichu a nenápadne, technologický gigant z Cupertina sa ku nej konečne vyjadril pre portál Ars Technica. Situáciu zahral klasicky do autu, pričom použil jednoduchú výhovorku.

Apple totiž tvrdí, že samotná možnosť zostať na iOS 14 a dostávať pravidelné bezpečnostné aktualizácie mala byť len dočasná.

Nakoľko ale množstvo ľudí zostalo práve na staršom operačnom systéme, technologický gigant musel začať konať. Mať v januári nasledujúceho roka len 72 % ľudí na najnovšom iOS je silný podpriemer.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple chce, aby ste prešli z iOS 14 na iOS 15

Pexels/Essow

Apple teda oficiálne potvrdilo, že neprítomnosť poslednej bezpečnostnej aktualizácie na staršej verzií nie je chybou. Ak chcú mať používatelia 100 % istotu zo svojho zabezpečenia, musia prejsť z iOS 14 na iOS 15.

To však na niektorých starších produktoch (ako napríklad iPhone 6S) nemusí byť práve ideálne. Predsa len tieto zariadenia obsahujú už starší hardvér, ktorý je náchylnejší na problémy so sekaním, spomaľovaním či rýchlejším vybíjaním batérie.

Prečítajte si tiež  O tejto novinke v iOS 15 ste možno ani nevedeli. Ak vám prekáža, takto ju deaktivujete

Na strane druhej však treba dodať, že aj keď mal iOS 15 na začiatku problémy, v súčasnosti ho už môžeme označiť za spoľahlivú verziu. Potvrdil nám to aj nedávny test výdrže batérie, v ktorom sa ukázalo, že jeho inštaláciou v podstate nič nestratíte. Tak čo idete do toho?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.