Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich mobilných operačných systémoch, ktoré sú dostupné pre širokú škálu zariadení. Posledný iOS 15 napríklad nainštalujete aj na iPhone 6S z roku 2015 a to je vcelku dlho trvajúca podpora. A aj keď ste doteraz mohli fungovať v podstate bez problémov s iOS 14, po novom to už nepôjde.

Doteraz totiž platilo, že ak ste nechceli prechádzať na iOS 15, v podstate ste nemuseli. Apple v roku 2021 po prvýkrát zaviedlo možnosť, v rámci ktorej ponúkalo bezpečnostné aktualizácie nezávisle na opravách chýb alebo nových funkciách, ktoré sa týkali modernejšieho operačného systému.

Inými slovami, ak ste vlastnili spomínaný iPhone 6S a na iOS 15 ste nechceli prejsť, pretože ste sa obávali, že by náročnejší systém celé zariadenie iba spomalil, mohli ste zostať na iOS 14 s tým, že ste dostávali pravidelné bezpečnostné updaty. A aj keď to bol dobrý koncept, zdá sa, že spoločnosti Apple nevyhovoval. Teraz totiž končí.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Zastúpenie iOS 15 je zatiaľ príliš slabé 

Pexels/Tomasz Kulesa

Nakoľko Apple v roku 2021 neprinieslo spolu s iOS 15 žiadne veľké novinky, pre ktoré by sa oplatilo tento operačný systém nainštalovať, ľudia sa za ním nijako extra nehrnuli.

A aj kvôli tomu sú výsledky v oblasti zastúpenia pomerne slabé, pričom v polovici januára ho malo na svojich mobilných zariadeniach nainštalovaný „iba“ 72 % všetkých používateľov, ktorí vlastnia štvorročný iPhone.

Prečítajte si tiež  Zlé správy: iPhone 14 v roku 2022 výrazne zdražie. Týkať sa to má skoro každej verzie

Technologický gigant z Cupertina sa teda rozhodol zakročiť a urobil niečo, čo snáď nikto nečakal. Bezpečnostné aktualizácie už po novom nebudú dostupné pre starý systém! Takže ak budete chcieť fungovať na najnovšej verzii operačného systému, jedinou možnosťou bude inštalácia iOS 15.

Apple pochopiteľne nič nenecháva na náhodu a aj keď mal iOS 15 zo začiatku uvedenia na trh niekoľko problémov, ktoré sa týkali sa stability, výdrže batérie alebo Bluetooth pripojenia s autom, dnes už ho môžeme bez väčších problémov označiť za rovnako spoľahlivý operačný systém, akým bol aj jeho predchodca (iOS 14).

Prečítajte si tiež  Na svete je Tesla, ktorá prejde 1210 kilometrov na jedno nabitie. Má to však háčik

Ak sa teda bojíte prejsť, z nášho pohľadu to nie je na mieste. Rozhodnúť sa ale musí každý sám…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here