Operačný systém iOS 15 síce na prvý pohľad nepriniesol žiadne výraznejšie inovácie, no v skutočnosti obsahuje veľké množstvo drobných zmien a vylepšení, o ktorých by ste mali vedieť.

A hoci bol predstavený už pred viac ako polrokom, stále v ňom nachádzame novinky, ktoré nás vedia prekvapiť.

Jednou z nich je aj rozšírené spotlight vyhľadávanie, ktoré už nie je dostupné len z odomknutej obrazovky. Ak si napríklad potrebujete narýchlo vypočítať príklad alebo kurz, nemusíte vstupovať do vnútra operačného systému.

Stačí len keď potiahnete prstom smerom nadol (na uzamknutej obrazovke) a k dispozícii máte plnohodnotné vyhľadávanie aj s klávesnicou.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Ako túto novinku deaktivovať? 

No a aj keď to my v redakcii považujeme za výhodu a na túto funkciu sme si veľmi rýchlo zvykli (pretože nám doposiaľ chýbala ako soľ), veríme, že nie každý je až taký nadšený.

Sú ľudia, ktorí spotlight vyhľadávanie vôbec nepoužívajú a častokrát sa k nemu nechcene dostávajú práve cez uzamknutú plochu. A keďže s tým Apple počítalo, túto funkciu samozrejme umožnilo vypnúť.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Na to aby, ste tak učinili, si otvorte vo svojom zariadení Nastavenia > Face ID a kód (zadajte svoje heslo) > Povoliť prístup zo zamknutej obrazovky.

Na tomto mieste si môžete vybrať, čo chcete aby bolo prístupné z uzamknutej plochy a čo zase nie. Ak deaktivujete položku „Zobrazenie Dnes a vyhľadávanie“, funkcia spotlight tu už nebude prítomná.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -