Spoločnosť Apple zverejnila svoje finančné výsledky za druhý kvartál 2022 a čísla sú to viac ako uspokojivé. Hoci majú iné firmy problémy s nedostatočným odbytom, v Cupertine sa sťažovať nemôžu. Navyše, v minulosti stavili na jednu kartu, ktorá im zdá sa vychádza. Služby tohto technologického giganta naberajú na popularite a je len otázkou času, kým budú dôležitejšie ako napríklad iPhone. Vysvetlenie je jednoduché.

Finančný riaditeľ spoločnosti Apple Luca Maestri zverejnil informáciu, že firma má vo všetkých svojich službách vrátane Apple Music, Apple TV+, Apple News, iCloudu a ďalších už dnes cez 860 miliónov predplatiteľov. Toto číslo neustále rastie a z kvartálu na kvartál zarába čoraz viac peňazí.

Maestri doplnil, že ak by sme sa pozreli o 12 mesiacov do minulosti, zistili by sme, že Apple malo na svojich službách „iba“ 700 miliónov predplatiteľov. Za tak krátku dobu teda získalo 160 miliónov pravidelne platiacich ľudí a pravdepodobne už v roku 2023 dosiahne firma svoju prvú miliardu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aj keď spoločnosť Apple nezvykne poskytovať podrobný rozpis úspešnosti jednotlivých služieb, Maestri sa pri oznamovaní finančných výsledkov netajil tým, že Apple TV+ a Apple Arcade zaznamenali významnejší rast. Pošas Q2 2022 malo Apple celkový obrat 82,96 miliardy dolárov, pričom práve služby predstavovali z tohto čísla až 19,6 miliardy dolárov – teda cca štvrtinu.

Služby mali o 2,2 miliardy väčší medziročný obrat než minulý rok

iPhone 13 Pro s odomknutou obrazovkou
Zdroj: Unsplash / Saad Jamel

Ak sa pozrieme na obdobie Q2 2021, v tomto čase ľudia zanechali v službách obrat na úrovni 17,4 miliardy dolárov, čo je o 2,2 miliardy menej ako dnes, počas Q2 2022. Ak to takto pôjde ďalej, táto kategória ziskov môže byť už o pár rokov dôležitejšia ako napríklad iPhone. Vlastne už dnes je veľmi lukratívna…

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Taktiež sa hodí doplniť, že zatiaľ čo predaj iPhonov vzrástol o 2,5 %, predaj počítačov Mac, iPadov, nositeľných zariadení, domácnosti a príslušenstva medziročne klesol v dôsledku obmedzení dodávok a iných faktorov. Uvidíme teda, ako sa bude spoločnosti Apple dariť v najbližšom období.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -