Jon Prosser je aktuálne určite najaktívnejší leaker spoločnosti Apple. Skoro každý deň, sa vďaka jeho zdrojom dozvedáme niečo nové. Dnes je to fotografia, ktorá zachytáva údajný prototyp novej bezdrôtovej nabíjačky, AirPower. Dizajn bude podobný no technológia prepracovaná. Zariadenie bude obsahovať dokonca aj vlastný procesor.

AirPower v úniku. Vyjde to Apple na druhýkrát?

Apple predstavilo AirPower v roku 2017 trochu predčasne. Hoci išlo o dobrú myšlienku (nabíjať iPhone, AirPods a Apple Watch súčasne), technologicky bola v danej dobe neriešiteľná. Problémy mali spôsobovať nabíjacie cievky a ich prehrievanie.

Výsledkom po nejakom čase používania bolo, že sa nabíjačky jednoducho nenávratne poškodili. Ktovie, možno že by používateľom fungovali, je tu ale veľká pravdepodobnosť nespoľahlivosti a to Apple nechcelo riskovať. Celý projekt zabalilo ešte minulý rok s tým, že sa mu už venovať nebude.

Dnešné, (ale už aj minulé) správy však naznačujú, že to nemusela byť celkom pravda. Jablková spoločnosť chcela možno iba získať čas na to, kým technológiu sprevádzkuje bez väčších problémov, no a teraz to vyzerá tak, že sa to úspešne podarilo.

Jon Prosser zdieľal fotku novej AirPower, ktorú získal priamo od zamestnanca spoločnosti Apple. Ten má na nej pracovať vrámci svojho home officu. Dôvody, prečo je fotografia rozmazaná sú jednoduché. Je to ochrana samotného zdroja. Napriek tomu si ale myslíme, že záber nám celkom stačí.

Apple to s AirPower evidentne nezabalilo. Unikol záber jedného z prototypov.
Apple to s AirPower evidentne nezabalilo. Unikol záber jedného z prototypov.

Navonok rovnaká, vo vnútri úplne iná

Možno, že si teraz hovoríte, ako sa dá únik s AirPower jednoducho sfalšovať. Na trhu máme veľa náhrad, ktoré vyzerajú rovnako, ako mal vyzerať originál. To je pravda. Jon Prosser je však preslávený relatívne presnými únikmi a pochybujeme, že by zbytočne riskoval svoju reputáciu len preto, aby sa dočasne zviditeľnil pri produkte ako AirPower. Navyše poskytol aj presné detaily o tom, ako bude toto zariadenie fungovať.

V prvom rade je táto bezdrôtová nabíjačka označovaná kódom „C68“. Ako môžete vidieť, dizajn produktu sa v podstate nezmenil avšak zmenilo sa všetko, čo je vo vnútri. Nájdeme tu napríklad prepracované cievky a takisto aj procesor Apple A11 Bionic. Len tak pre predstavu, je to presne ten čip, ktorý nájdeme aj v iPhone X alebo iPhone 8/8 Plus. AirPower by mala byť vďaka nemu schopná lepšie komunikovať so zaradeniami, ktoré nabíja a takisto regulovať svoju teplotu.

Presné detaily ohľadom predstavenia zatiaľ nepoznáme, no vzhľadom na to, že je Apple iba vo fáze ptototypov ho neočakávame skôr ako na septembrovej/októbrovej Keynote. Uvidíme. Dúfajme, že sa už Apple nepopáli tak, ako predtým.

Prečítajte si tiež  MacBooky s OLED obrazovkou sa oneskoria. Vieme, kedy ich môžeme očakávať
Apple možno pokračuje vo vývoji AirPower. Vyjde to na druhý pokus? - svetapple.sk
Apple to s AirPower evidentne nezabalilo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.