Hoci majú zamestnanci Apple sťažené podmienky kvôli koronavírusu COVID-19, neznamená to, že sa v práci nudia alebo nič nerobia. Práve naopak. V jablkovej spoločnosti by mali podľa najnovších informácii finišovať s iPhonom 12, vo fáze prototypu. Potvrdilo sa, že sa chystajú 4 nové modely!

iPhone 12 by mal byť hotový vo fáze prototypu!

Aktuálne je asi najlepšie informovaná osoba o dianí v jablkovej spoločnosti Jon Prosser. Netreba sa čudovať tomu, že o ňom píšeme v podstate každý jeden deň. Takmer non-stop sa stretávame s novými a zaujímavými informáciami, ktoré zverejňuje na Twitteri. Dnes sme sa vďaka jeho príspevku dozvedeli, že spoločnosť Apple pripravuje 4 nové iPhony. Táto informácia bola v podstate už dávnejšie známa, avšak v tejto chvíli sú dostupné aj bližšie detaily a kódové označenia.

iPhone 12

Dobrou správou na začiatok je, že všetky iPhony s označením „12“ prinesú rovnaký procesor. Ostatne, tak to bolo aj minulý rok, pri iPhone 11. Pôjde o Apple A14 Bionic, ktorý bude produkovaný 5nm procesom a poskytne výkon na úrovni 3,1GHz. V technologickom priemysle môže ísť o rekord ARM procesora. Okrem toho by mali mať všetky zariadenia aj podporu 5G siete, vďaka čomu poskytnú rýchlejší internet.

iPhone 12
iPhone 12 na ľavej strane – svetapple.sk

Čo sa týka modelov bez prívlastku „Pro“ dostupné budú tak ako už býva zvykom v klasickom hliníkovom ráme. Ten poskytne po novom hranaté tvary. Meniť sa pravdepodobne nebude ani sklo, ktoré ostane pekne lesklé. Nové modely budú dostupné vo viacerých farbách. iPhone 12 príde vo verzii 5,4″ (D52G) a 6,1″ (D53G). Za menším zariadením by sme mali predbežne písať slovíčko „mini“ (stále sa to môže zmeniť). Väčšia verzia bude klasickým nástupcom iPhonu 11.

Obe zariadenia majú mať aj menší výrez pre Face ID. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že tohtoročné iPhony nebudú mať žiaden výrez. Nechajme sa prekvapiť. Dôležitou informáciou je, že na zadnej strane nájdeme len 2 šošovky fotoaparátu. Pôjde o širokouhlý a ultraširokouhlý objektív. Očakávame aj zlepšenie jednotlivých čipov.

iPhone 12 Pro

Čo sa týka vlajkovej lode, tak tá bude k dispozícii po novom v 6,1″ (D53P) a 6,7″ (D54P) verzii. Technicky sa má jednať o najväčší iPhone, aký bol kedy predstavený. Oba produkty prinesú kovový rámik z nehrdzavejúcej ocele a predpokladáme, že aj matné sklo tak, ako to má dnes iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Okrem toho, že tu bude špičkový procesor Apple A14, očakávame aj navýšenie operačnej pamäte RAM. Tá by mala poskytovať až 6 GB RAM, čo smartfón posunie vpred.

Prečítajte si tiež  V Montreale boli zavedené nové pravidlá pre umelú inteligenciu
iPhone 12 by mal byť hotový vo fáze prototypu!
iPhone 12 by mal byť hotový vo fáze prototypu!

Aj v tomto prípade môže prísť zmenšenie alebo odstránenie „notcha“ na prednej strane. Niektoré uniknuté zábery hovoria o tom, že to bude zhruba o tretinu. Veľká zmena sa udeje na zadnej strane. Okrem trojice vylepšených fotoaparátov sem pribudne aj LiDAR skener, vďaka ktorému bude nový iPhone 12 Pro v oboch verziách, absolútne ideálny pre rozšírenú realitu.

To je v podstate všetko, čo o budúcich produktoch od spoločnosti Apple zatiaľ vieme. Samozrejme, že jednotlivé informácie sa neustále doplňujú a trochu menia. Všetko budeme aj naďalej sledovať a samozrejme vás včas informovať.

iPhone 12 by mal byť hotový vo fáze prototypu!
iPhone 12 by mal byť hotový vo fáze prototypu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.