Spoločnosť Apple vydala operačný systém iOS 16.4, ktorý prináša množstvo noviniek, vylepšení a bezpečnostných záplat. Apple okrem neho spustilo aj novú službu Apple Pay Later, ktorá sa začala objavovať používateľom v mobilnej aplikácií Peňaženka.

Ľudia si od firmy môžu požičať rôzne sumy peňazí od 50 do 1 000 $ (46,4 € do 928,1 €), ktoré sa dajú následne použiť na nakupovanie v obchodoch a e-shopoch, ktoré akceptujú službu Apple Pay. Firma o tom informovala na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Novinka zatiaľ nie je prístupná všetkým používateľom ale Apple ju spúšťa postupne, takže v tejto chvíli sa s ňou môžu stretnúť najmä „vyvolení“, ktorí sú náhodne vybratí.

Taktiež platí, že Apple Pay Later je k dispozícii zatiaľ len pre americký trh, no nie je vylúčené, že sa v blízkej budúcnosti rozšíri aj do Európy, Ázie a podobne.

V praxi je proces požičiavania peňazí veľmi jednoduchý. Používateľ si otvorí iPhone s aplikáciou Peňaženka (Wallet), kde si vyberie požadovanú sumu a odsúhlasí podmienky spoločnosti Apple, ktoré sa týkajú pôžičky.

Technologický gigant disponuje špeciálnymi nástrojmi a databázami, ktoré dokážu v procese podávania žiadosti overiť, aká je finančná situácia žiadateľa prostredníctvom MasterCard.

V prípade, že je všetko v poriadku, Apple Pay Later pôžičku schváli a človek si môže za tieto peniaze kúpiť to, čo potrebuje.

Splátky bez navýšenia počas šiestich týždňov

Technologický gigant má pochopiteľne aj presné podmienky pre splácanie požičaných peňazí. To je rozložené do šiestich týždňov, pričom technologický gigant používateľov presne uvedie, v ktorý deň sa z karty bude strhávať dlžná suma. Zároveň sa tieto termíny budú zapisovať aj do kalendára.

Apple navyše niekoľko dní pred zaplatením splátky upozorní klientov prostredníctvom notifikácie v iPhone a tiež e-mailu. Samozrejme, pokiaľ sa s platbou používateľ omešká, spoločnosť Apple mu môže účtovať úroky.

Celý proces je maximálne anonymizovaný

To čo vie spoločnosť Apple naozaj dobre je ochrana osobných údajov a tiež všetkých platieb. V Apple Pay Later ich je možné autorizovať prostredníctvom systémov Face ID alebo Touch ID a tiež hesla. Používanie je teda maximálne bezpečné.

Navyše, celá história pôžičiek sa nebude zdieľať na žiadne marketingové účely ani reklamy. Cieľom spoločnosti Apple je pomôcť zodpovednému poskytovaniu úverov pre banku aj zákazníka.

V rámci služby Apple Pay Later sa teda človek nemusí obávať žiadnych skrytých poplatkov.

Prečo to Apple robí? 

Tim Cook plat
Zdroj: Unsplash / Alexander Grey / Apple (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple sa už dlhšiu dobu snaží rozvinúť svoje vlastné platobné služby. Všetko to začalo s Apple Pay v roku 2014, pokračovalo s Apple Card v roku 2019 a teraz, v roku 2023, začína technologický gigant z Cupertina ponúkať svojim používateľom aj pôžičky.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerala miestnosť, v ktorej vznikol iPhone!

Spoločnosť Apple pravdepodobne predpokladá, že nie každý bude schopný splatiť pôžičku do šiestich týždňov odo dňa jej poskytnutia. Rovnako tak sa môže v budúcnosti stať, že Apple zavedie minimálne poplatky a úroky, ktoré budú pre používateľa stále veľmi výhodné.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Nakoľko ich firma bude poskytovať v celej USA a neskôr možno aj vo svete obrovskému množstvu používateľov, vďaka tomuto systému si môže zabezpečiť zaujímavý príjem.

V neposlednom rade je táto pôžička nástrojom, ktorý môže dopomôcť k nákupu nového Apple produktu. Ak si niekto bude chcieť kúpiť iPhone a budú mu naň chýbať peniaze, jednoducho si požičia cez svoje aktuálne zariadenie a do 6 týždňov to splatí.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste takéto vylepšenie privítali aj u nás na Slovensku. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

(1€ = 10,8 $)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -