Krátko po spustení nového systému iOS 15 Apple upozornilo používateľov, že plánuje sprístupniť hodnotenie a písanie recenzií pre natívne jablkové aplikácie. S príchodom iOS 15.1 tento plán vošiel do platnosti a my sa tak o svoje postrehy môžeme podeliť v prípade aplikácií Správy, Telefón, Safari a Fotky.

Prečítajte si tiež  Americké ministerstvo spravodlivosti chce žalovať Apple. Dôvodom je App Store

Apple bolo k tomuto kroku vedené zrejme kvôli tomu, že aplikácie tretích strán nie sú schopné svoje hodnotenia skrývať, tak ako tomu bolo doteraz v prípade „zabudovaných“ aplikácií. Spoločnosť tak môže byť v bližšom kontakte so svojou užívateľskou komunitou a jednotliví developeri sa z potenciálnych negatívnych recenzií môžu poučiť pri vývoji budúcich aktualizácií.

- Reklama -

Odkedy Apple túto možnosť spustilo, priemerné hodnotenie spomínanej štvorice aplikácií sa poriadne zmenilo. Pre príklad možno uviesť Správy, ktoré získali 4,7 hviezdičiek z 5. Zatiaľ je otázne, či firma sprístupní hodnotenie aj pre ostatné natívne aplikácie.

App Store

Množstvo komentárov sa však týka aj ostatných aplikácií, v ktorých sa zmien doprosuje komunita už roky. Najčastejšie prípady poukazujú na absenciu aplikácií Počasie a Kalkulačka v iPadoch alebo možnosť uzamykania fotiek pomocou Touch ID a Face ID. Či sa Apple niekedy odhodlá zakročiť a vypočuť základňu používateľov je zatiaľ otázne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -