Službu iMessage pozná pravdepodobne každý z vás. Používateľom operačných systémom iOS, iPadOS, macOS či watchOS umožňuje komunikovať medzi sebou prostredníctvom internetu, vďaka čomu nie je potrebné používať aplikáciu od vývojárov tretích strán alebo platiť vyššie poplatky za dátový tarif u operátora.

Ako sa ale ukazuje, nie každý je z prítomnosti iMessage na iOS nadšený a špeciálne to platí pre majiteľov zariadení s operačným systémom Android.

Minimálne tak to teraz naznačil jeden z viceprezidentov spoločnosti Google Hiroshi Lockheimer, ktorý je presvedčený o tom, že Apple týmto spôsobom šikanuje výrobcov konkurenčných produktov.

Ak vám stále nie je jasné, ako to vlastné robí, odpoveďou sú farby, pomocou ktorých rozlišuje, či konkrétna správa prišla od iného používateľa (napríklad) iOS zariadenia alebo prostredníctvom SMS. Len pre priblíženie, iMessage je verný modrej a klasické SMS-ky zelenej.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple odmietlo preniesť iMessage na Android 

Toto má byť podľa všetkého taký veľký problém, že ľudia prechádzajú na iOS len preto, aby sa ich správy u priateľov alebo rodinných príslušníkov zobrazovali v modrej farbe. Tento trend sa vraj môže týkať predovšetkým mladých osôb, no nie je vylúčené, že zasahuje aj staršie ročníky.

Prečítajte si tiež  Apple Car bude mať súčiastky z Južnej Kórey. Vieme, kedy ho chce Apple predstaviť

Hiroshi Lockheimer svoje absurdné tvrdenie argumentoval tým, že spoločnosť Google sa snažila s Apple dohodnúť na spolupráci, aby preniesla iMessage aj na Android.

Technologický gigant z Cupertina to však slušne odmietol a naďalej trvá na tom, že táto forma komunikácie je vyhradená len pre jeho platformu. Logicky sú v tom však aj bezpečnostné dôvody, keďže Apple používa end-to-end šifrovanie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.