Podľa kórejského servera ETNews si spoločnosť Apple stále vyberá dodávateľov pre svoje elektrické vozidlo, o ktorom sa hovorí už niekoľko rokov. Automobil bude poháňaný elektrikou a zároveň by mal poskytnúť plne autonómny režim jazdy.

Správa tvrdí, že zástupcovia spoločnosti Apple navštívili Južnú Kóreu v decembri minulého roka, aby sa stretli s miestnymi dodávateľmi po predošlej návšteve, ktorá sa uskutočnila ešte v lete 2021.

Spoločnosť Apple vraj hľadá viacerých výrobcov elektronických súčiastok do vozidiel so skúsenosťami s hromadnou výrobou, ktorí by poskytli základné komponenty pre jej elektromobil. Je totiž pochopiteľné, že si všetko nemôže vyrábať sama.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Dodávatelia sa o spoločnosť Apple doslova bijú 

Apple CarZáujem spoločnosti Apple o kórejských výrobcov údajne viedol k vášnivému boju o zabezpečenie si miesta v dodávateľskom reťazci tohto technologického giganta a niektorí dodávatelia si preto údajne vytvorili „pracovnú skupinu“, ktorá má za úlohu aktívne reagovať na všetky požiadavky spoločnosti Apple.

Zdroje tvrdia, že Apple ponúkol kapitálové investície najmenej jednému miestnemu výrobcovi elektronických súčiastok výmenou za zdvojnásobenie výrobnej kapacity.

Prečítajte si tiež  Koncept: Apple CarPlay Pro - keď "obyčajný CarPlay" nestačí...

Dodávatelia údajne nedostali presné informácie o špecifikáciách vozidla, pretože diskusie sú stále v počiatočnom štádiu vývoja. Aj napriek tomu si dodávatelia údajne uvedomujú potrebu zachovania dôvernosti informácií, pričom existujú obavy, že akýkoľvek únik by viedol k vyradeniu konkrétnej spoločnosti ako kandidáta na dodávateľa.

Spoločnosť Apple má tiež osobitný záujem o kórejské kapacity na výrobu batérií a rokovala o tom so spoločnosťami LG a SK. Firma podľa bližšie nešpecifikovaných zdrojov trvala na tom, že chce vyvíjať a vyrábať materiály na batérie do svojich automobilov a požadovala intenzívne utajenie.

Niektorí dodávatelia odmietli možnosť spolupracovať so spoločnosťou Apple kvôli vysokej úrovni kontroly, ktorú požadovala. Tá je dobre známa aj z produkcie mobilných zariadení, tabletov alebo počítačov.

Po iniciovaní osobného kontaktu s niektorými dodávateľmi plánuje Apple pokračovať v diskusiách prostredníctvom online stretnutí. Očakáva sa, že spoločnosť Apple dokončí výber dodávateľov pre svoje vozidlo do konca roka 2022, po ktorom bude nasledovať začatie plnohodnotného vývoja, verejné oznámenie a sériová produkcia. Predstavenia by sme sa mohli dočkať v rozsahu dvoch až troch rokov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.