Po minulo-mesačnom vydaní operačného systému macOS Monterey 12.2 sa niektorým používateľom, ktorí si nainštalovali aktualizáciu softvéru, začala počas režimu spánku mimoriadne rýchlo vybíjať batéria. Za všetkým stála pravdepodobne technológia Bluetooth, ktorá sa v priebehu noci často svojvoľne zapínala.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro a AirPods 3 dostali príjemné vylepšenie, ktoré Apple nespomenulo

U vybraných používateľov, ktorí mali ku Macu pripojené napríklad slúchadlá alebo iné Bluetooth príslušenstvo to dokonca zašlo až do takých extrémov, že počítač sa vybil zo 100 % na 0 % v priebehu hodín. Riešením bolo vypnutie Bluetoothu alebo samotného zariadenia, čo samozrejme z dlhodobého hľadiska nie je komfortné.

Apple reagovalo na tento problém v macOS 12.3 Monterey

Šikovnejší majitelia Macov sa pokúsili odhaliť príčinu nadmerného vybíjania batérie v termináli a mnohým z nich sa to aj podarilo. Nakoľko však išlo o pomerne dosť rozšírený problém, Apple muselo rýchlo reagovať.

Aj keď zatiaľ iba v podobe beta verzie, macOS 12.3 Monterey už túto chybu rieši a používatelia hlásia, že po jeho inštalácii sa neprejavuje. Išlo teda zrejme len o drobné zaváhanie zo strany spoločnosti Apple, ktoré sa podarilo v priebehu niekoľkých dní opraviť.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Aktualizácia na verziu 12.3 je zatiaľ dostupná len pre vývojárov a ak ním nie ste, neodporúčame vám ju inštalovať – nakoľko môže byť nestabilná a váš Mac nemusí fungovať správne. Oficiálneho vydania sa dočkáme pravdepodobne až za niekoľko týždňov či dokonca mesiacov. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -