Spoločnosť Apple dnes vydala hneď niekoľko aktualizácií operačných systémov pre svoje zariadenia. Po iOS 15.3, iPadOS 15.3 a watchOS 8.4 prichádza na rad macOS 12.2 Monterey, ktorého inštaláciu by ste mali určite zvážiť.

Technologický gigant síce tak ako v ostatných prípadoch nepriniesol žiadne veľké novinky, ktoré by napríklad zasahovali do používania systému, no zameral sa na opravu chýb a nedostatkov, ktoré mohli trápiť používateľov.

- Reklama -

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Jeden z nich sa týka najmä majiteľov najnovších MacBookov Pro 14″ a 16″, ktoré sa môžu pochváliť vyššou 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Práve s tou totiž mohli byť problémy, ktoré sa ale Applu podarilo vyriešiť. Ak ste sa s nimi teda stretli, po inštalácii macOS 12.2 by mali nadobro zmiznúť.

Čo je však z nášho pohľadu ešte dôležitejšie, Apple v opise aktualizácie uvádza, že nový update opravuje chyby v Safari. Ide pravdepodobne o problém, v rámci ktorého mohli byť odhalené osobné údaje, či dokonca identita používateľa. Ak teda chcete byť počas surfovania na webe v maximálnom bezpečí, s inštaláciou macOS 12.2 Monterey určite neváhajte.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.