Spoločnosť Apple počas minulého týždňa vydala macOS Monterey 12.2, a niektorí používatelia počítačov Mac, ktorí si aktualizáciu softvéru nainštalovali pociťujú nadmerné vybíjanie batérie počas režimu spánku. Viac sa tejto téme venoval portál Macrumors.

V posledných dňoch sa na internetových fórach Macrumors, Reddit a takisto na sociálnej sieti Twitter objavuje veľké množstvo nespokojných zákazníkov spoločnosti Apple, ktorí majú problémy po poslednom update svojho Macu. Chyba je pravdepodobne rozšírená a Apple by už malo pracovať na oprave.

Aby sme boli presnejší, majitelia zariadení s updatom macOS 12.2 si všimli, že ich Mac sa v režime nečinnosti vybil počas noci pokojne aj zo 100 % na 0 %. Nejde pritom o zariadenia so starým akumulátorom.

Na vine problému v macOS 12.2 Monterey je zrejme Bluetooth

Niekoľkí šikovnejší používatelia sa pokúsili identifikovať príčinu problému cez terminál. Následne zistili, že príslušenstvo Bluetooth často spôsobuje chybu „DarkWake from Deep Idle“.

V dôsledku toho sa Mac pravidelne prebúdza z režimu spánku čo rýchlo vybíja batériu. Nie je pritom rozdiel, či je počítač osadený procesorom Intel alebo Apple Silicon. Problém sa objavuje na oboch platformách.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Jednoduchým riešením, ako sa tejto chyby zbaviť je buď Bluetooth na Macu úplne vypnúť alebo od neho odpojiť všetko Bluetooth príslušenstvo. Pochopiteľne to však nie je ideálne a fungovať to môže iba dočasne.

Nakoľko počet sťažnosti neustále pribúda a už sa toho chytili aj média, môžeme predpokladať, že spoločnosť Apple urýchlene vydá opravu systému podobne, ako to urobila pri watchOS 8.4.1 dnes ráno. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -