Po tohtotýždňovej konferencii WWDC 2022 spoločnosť Apple vydala nové beta verzie systémov, medzi ktorými nesmú chýbať ani doplnkové firmvéry slúchadiel AirPods. Nový beta firmvér je určený hneď pre niekoľko modelov AirPods vrátane AirPods druhej generácie, AirPods tretej generácie, AirPods Pro a AirPods Max. Firmvér sa zameriava na vylepšenie automatického prepínania medzi zariadeniami a rôzne opravy chýb a stability.

Prečítajte si tiež  Prechod na USB-C sa nekoná. Druhá generácia AirPods Pro si zachová Lightning

Nový firmvér má číslo verzie 5.0 a číslo zostavenia 5A5282d a zatiaľ je k dispozícii iba v podobe vývojárskej bety. Podľa poznámok k vydaniu má nový firmvér umožňovať vývoj funkcií súvisiacich s AirPods v systémoch iOS a macOS a umožňovať tak spoločnosti Apple rýchlejšie odstraňovať problémy.

Členovia programu Apple Developer Program majú prístup k beta firmvéru už teraz na oficiálnej stránke, verejná beta je naplánovaná v priebehu júla. Zdá sa, že beta firmvér nebude k dispozícii pre AirPods prvej generácie.

Ako nainštalovať AirPods firmvér? 

Apple uvádza, že na inštaláciu beta firmvéru potrebujú vývojári iPhone s iOS 16 beta, Mac s macOS Ventura beta, Xcode 14 beta a podporované AirPods. Inštalácia je následne o trochu komplikovanejšia. Po spárovaní AirPods s iPhonom, pripojíte iPhone k Macu pomocou kábla Lightning, spustíte na Macu Xcode 14 beta, prejdite do Nastavení → Vývojár a v časti Testovanie AirPods vyberiete položku Pre-Release Beta Firmware.

Zdroj: Ingenio Virtual

Podľa Apple môže prijatie a inštalácia beta firmvéru do AirPods trvať až 24 hodín. Po inštalácii bude podľa spoločnosti Apple beta firmvér v slúchadlách AirPods fungovať až do vydania aktualizovanej verzie softvéru, ktorá dorazí v oficiálnom štarte. Ostré aktualizácie budú následne nainštalované automaticky po pripojení k iPhonu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -