Všetky doterajšie odhady zo súdka jablkových počítačov naznačujú tomu, že už čoskoro by sme sa mali dočkať MacBooku Air novej generácie. Podľa analytikov a leakerov pôjde o najväčší redizajn, aký sme v prípade najpopulárnejšieho MacBooku mali možnosť vidieť za poslednú dekádu.

Prečítajte si tiež  Dobré správy: Apple v roku 2022 skutočne predstaví nový MacBook Air. Zmení sa dizajn, displej ale aj procesor

Očakávania analytikov a funkcie obsiahnuté vo finálnych zariadeniach sa často zvyknú odlišovať, no v tomto prípade by sa vo väčšine prípadov malo jednať o zhodu. V nasledujúcich riadkoch sme pre Vás zhrnuli niekoľko noviniek a vychytávok, ktoré očakávame od nového MacBooku Air 2022.

Redizajn a nové vizuálne prvky

Fámy týkajúce sa nových farebných variácií MacBookov sa vynorili na pvrch takmer okamžite po predstavení minuloročného 24″ iMacu. Keď spoločnosť v novembri minulého roka predstavila novú generáciu MacBookov Pro bolo jasné, že Air bude ďalším modelom, ktorý sa dočká modernizácie.

MacBook Air
Zdroj: 9to5mac

Hoci analytici Ross Young a Ming-Chi Kuo najprv verili, že Apple by mohlo do tohto počítača pridať miniLED, Apple zrejme stále ostane pri LCD paneloch. Novinkou by však mali byť biele rámčeky okolo obrazovky, ktoré sa stali terčom kontroverzie už pri prvotných leakoch.

MacBooky Pro so sebou priniesli aj ďalšiu mnohými nenávidenú skutočnosť a to výrez Notch, nachádzajúci sa vo vrchnej časti obrazovky. Jedným zo scenárov tak je integráciu podobného prvku aj do cenovo dostupnejšieho MacBooku Air 2022. Výraznej zmeny sa dočká aj telo laptopu, ktoré zrejme príde o svoj ikonický postupne sa zužujúci dizajn.

Namiesto toho sa tak dočkáme pravidelného obdĺžnika, čím sa MacBook Air tvarom priblíži k súčasnej generácii základného MacBooku Pro. Okrem toho by malo nové „Airko“ doraziť v nových farebných variáciách, podobne ako v prípade spomínaného kolegu v podobe iMacu 24″ a to v žltej, zelenej, modrej alebo červenej farbe, zatiaľ čo v ponuke by mala ostať aj klasický strieborný variant.

Zdroj: Appleinsider

MagSafe hlási návrat do MacBooku Air

Zatiaľ čo do MacBooku Pro 2021 Apple vrátilo všetky dôležité porty, s MacBookom Air je to trochu zložitejšie. Vývojári totiž z pochopiteľných dôvodov nemôžu byť rovnako štedrí ako pri prémiových zariadeniach. Pozitívnou správou ale je, že okrem Thunderbolt portov a 3,5mm jacku pre slúchadlá by sa v MacBooku Air mal objaviť aj MagSafe.

Pre Air by sa tak uvoľnil jeden slot Thunderbolt, keďže MagSafe bude slúžiť býhradne na nabíjanie zariadenia. Na stole je aj možnosť pridania ďalších dvoch konektorov USB-C Thunderbolt, čo sa však zatiaľ nepotvrdilo.

Zdroj: Apple

Štart novej generácie čipov M2

Najväčšiu pozornosť zo všetkých noviniek si však pýta nová generácia čipov Apple Silicon, ktorá by s najväčšou pravdepodobnosťou mala debutovať práve v MacBooku Air 2022. Spoločnosť Apple sama uviedla, že ďalší čip z modelovej rady M1 už nepredstaví. Toto vyhlásenie otvára cestu pre čip M2, ktorý síce nebude tak výkonný ako procesory M1 Pro, Max alebo Ultra, no bude rýchlejší a výkonnejší ako pôvodná „M-jednotka“.

Čip M2, ktorý je známy pod kódovým označením „Staten“, by sa následne mal predstaviť aj v novom základnom MacBooku Pro a Macu mini. Procesor bude založený na čipe A15 a v základe prinesie 8 jadier CPU (rovnako ako M1) a 10 jadier GPU.

Zdroj: MacRumors

Odhady poukazujú aj na prvky ako vylepšenie FaceTime HD kamery s rozlíšením 1080p, alebo možné povýšenie výdrže batérie, o čo sa má postarať práve efektívnejší čip Apple Silicon.

Hoci Apple stále nepotvrdilo oficiálny príchod zariadenia, jeho predstavenia by sme sa mali dočkať v druhej polovici tohoto roka. Je teda možné, že sa zopakuje scenár spred dvoch rokov, kedy nám gigant z Cupertina predstavil dvojicu MacBookov Pro a Air počas jesennej konferencie 2020.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by mal vyzerať MacBook Air 2022 s procesorom M2!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás na nich dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -