Spoločnosť Apple sa celé roky zameriava na bezpečnosť svojich používateľov. Aj preto je iPhone takým veľkým lákadlom pre súčasných majiteľov Androidu. No a zatiaľ čo iní zostávajú len pri rečiach, Apple sa môže preukázať reálnymi výsledkami. Podľa najnovšej analýzy pristupuje ku súkromiu používateľov úplne ináč ako konkurencia.

V poslednej štúdií, o ktorej nás informoval portál Macrumors, sa okrem spoločnosti Apple objavili aj technologickí giganti Google, Twitter, Amazon či Facebook. Ani jeden z nich však v oblasti bezpečnosti nedokázal výrobcovi iPhonov či Macov konkurovať.

- Reklama -

Výskumníci sa konkrétne zameriavali na to, koľko údajov jednotlivé spoločnosti zhromažďujú od svojich používateľov. Na prvom mieste (na tom najhoršom) sa prekvapivo objavila spoločnosť Google, keďže každý jeden človek u nej zanecháva 39 dôležitých údajov.

Apple zbiera najmenej údajov. Prekvapil však hlavne Facebook

Apple Store na piatej avenue v New Yorku
Zdroj: Unsplash / Phil Aicken (úprava redakcie)

Zoznam pokračuje spoločnosťami Twitter a Amazon, ktoré zbierajú 24 a 23 údajov a pokračuje sociálnou sieťou Facebook.

Tá na veľké prekvapenie zbiera iba 14 údajov, čo je v priamom rozpore s jej dlhoročným negatívnym renomé. Hovorí sa totiž, že práve Facebook je v oblasti ochrany osobných údajov mimoriadne invazívny a o ľuďoch, ktorí ho používajú, chce vedieť absolútne všetko.

Spoločnosť Apple dokonca nie je od Facebooku až taká vzdialená, pretože od svojich používateľov zbiera 12 údajov a teda len o 2 menej. Technologický gigant z Cupertina sa napríklad v porovnaní so spoločnosťou Google oveľa viac spolieha na strojové učenie a algoritmy, pomocou ktorých pracujú rôzne funkcie prispôsobenia v jej zariadeniach a službách.

Navyše, táto firma od vás nepotrebuje až toľko osobných údajov, nakoľko sa prioritne nezameriava na predaj cielenej reklamy. To sa o Google nedá povedať, nakoľko ten do istej miery na reklame stavia svoj biznis.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.