Tesne pred konferenciou WWDC 2022, ktorá sa uskutoční už na budúci týždeň, sa na internete objavili zaujímavé správy o podaní ochrannej známky pre operačný systém „realityOS“, ktorý má byť určený pre AR/VR náhlavnú súpravu od spoločnosti Apple.

Dve samostatné žiadosti o ochrannú známku objavil Parker Ortolani, ktorý poznamenáva, že obe boli pôvodne podané 8. decembra 2021. Zaujímavejšie však je, že obe sú uvedené s termínom podania v zahraničí 8. júna 2022 a teda len dva dni po uskutočnení eventu, na ktorý sa všetci tešíme.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

V ďalšej prihláške na webovej stránke USPTO sa uvádza termín podania v zahraničí do 9. júna 2022. Samotné záznamy nie sú identifikované ako ochranné známky spoločnosti Apple, ale niekoľko náznakov približuje, že ich vlastní práve tento technologický gigant.

Patenty zastrešuje spoločnosť s názvom „Realityo Systems LLC“ a ako poznamenal Parker, sídlo spoločnosti má rovnakú adresu, akú používala spoločnosť Apple v minulých rokoch pri podávaní patentových prihlášok pre operačný systém macOS. Pravdepodobne sa teda nejedná o náhodu.

Náhlavná súprava prinesie revolučný hardvér a bude poriadne drahá 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleRealityOS bude najprv fungovať na náhlavnej súprave AR/VR, ktorú Apple plánuje už koncom tohto, alebo začiatkom budúceho roka. Neskôr sa systém môže rozšíriť aj na inteligentné okuliare.

Náhlavná súprava bude obsahovať dva micro-OLED displeje s rozlíšením 8 K, 15 kamier, výkonné čipy, funkciu sledovania očí, podporu gest rukami, priestorový zvuk a ďalšie funkcie.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Očakáva sa, že zariadenie môže stáť na začiatku približne 3000 dolárov (cca 2 780 €). Údaje z prihlášok ochranných známok naznačujú, že spoločnosť Apple na konferencii WWDC oznámi niečo, čo bude s týmto revolučným produktom súvisieť. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -