Tesne pred konferenciou WWDC 2022, ktorá sa uskutoční už na budúci týždeň, sa na internete objavili zaujímavé správy o podaní ochrannej známky pre operačný systém „realityOS“, ktorý má byť určený pre AR/VR náhlavnú súpravu od spoločnosti Apple.

Dve samostatné žiadosti o ochrannú známku objavil Parker Ortolani, ktorý poznamenáva, že obe boli pôvodne podané 8. decembra 2021. Zaujímavejšie však je, že obe sú uvedené s termínom podania v zahraničí 8. júna 2022 a teda len dva dni po uskutočnení eventu, na ktorý sa všetci tešíme.

- Reklama -

V ďalšej prihláške na webovej stránke USPTO sa uvádza termín podania v zahraničí do 9. júna 2022. Samotné záznamy nie sú identifikované ako ochranné známky spoločnosti Apple, ale niekoľko náznakov približuje, že ich vlastní práve tento technologický gigant.

Patenty zastrešuje spoločnosť s názvom „Realityo Systems LLC“ a ako poznamenal Parker, sídlo spoločnosti má rovnakú adresu, akú používala spoločnosť Apple v minulých rokoch pri podávaní patentových prihlášok pre operačný systém macOS. Pravdepodobne sa teda nejedná o náhodu.

Náhlavná súprava prinesie revolučný hardvér a bude poriadne drahá 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleRealityOS bude najprv fungovať na náhlavnej súprave AR/VR, ktorú Apple plánuje už koncom tohto, alebo začiatkom budúceho roka. Neskôr sa systém môže rozšíriť aj na inteligentné okuliare.

Náhlavná súprava bude obsahovať dva micro-OLED displeje s rozlíšením 8 K, 15 kamier, výkonné čipy, funkciu sledovania očí, podporu gest rukami, priestorový zvuk a ďalšie funkcie.

Očakáva sa, že zariadenie môže stáť na začiatku približne 3000 dolárov (cca 2 780 €). Údaje z prihlášok ochranných známok naznačujú, že spoločnosť Apple na konferencii WWDC oznámi niečo, čo bude s týmto revolučným produktom súvisieť. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -