Apple dnes oznámilo finančné výsledky za prvý štvrťrok 2021 a teda obdobie medzi januárom a marcom. Dokopy sa tejto spoločnosti podarilo predať produkty a služby vo výške 89,6 miliardy amerických dolárov, s čistým ziskom na úrovni 23,6 miliardy amerických dolárov (19,45 miliardy eur).

Pokiaľ by sme tieto dáta porovnali s rokom 2020, zistili by sme, že si v Cupertine pekne prilepšili. V rovnakom čase sa vtedy podarilo predať produkty a služby vo výške 58,3 miliardy amerických dolárov (48,1 miliardy eur), z čoho tvoril zisk zhruba 11,2 miliardy amerických dolárov (9,2 miliardy eur). Ak sa teda zameriame na celkový výnos, rok 2021 bol vo výsledku viac ako dvojnásobne lepší!

- Reklama -

Najlepší prvý štvrťrok v histórii

Celkovo sa dokonca bavíme o stanovení rekordu za najúspešnejší prvý štvrťrok v histórii technologického giganta. Napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu a mnohým problémom pri výrobe dokázalo Apple niečo, čo je na prvý pohľad skoro nemožné…

Poďakovať sa za to môže predovšetkým fenomenálnemu iPhonu 12, novým Macom s procesorom M1 (Apple Sillicon) či úspešným inteligentným hodinkám Apple Watch SE a Series 6.

Na presnejšie dáta si musíme počkať

Žiaľ, ako už býva zvykom, presné čísla predajov konkrétnych zariadení zverejnené neboli. V tomto smere nám teda môžu pomôcť až doplňujúce analýzy od rôznych spoločnosti, ktoré sa týmto priamo zaoberajú. K dispozícii budú o niekoľko dní.

Na záver už iba niekoľko zaujímavých informácii. Hrubá marža za obdobie Q1 2021 predstavovala až 42,5 %, čo je výrazne viac v porovnaní s 38,4 % počas Q1 2020. Apple dosiahlo až 67 % z predajov v rámci medzinárodných tržieb, zatiaľ čo zvyšok putoval do USA.

Napíšte nám do komentára, aké zariadenia od Apple ste si zakúpili v čase Q1 2021 (január – február – marec) vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.