Aplikácia FaceTime patrí už neuveriteľných 12 rokov k najpopulárnejším komunikačným prostriedkom medzi používateľmi jablkových zariadení. Spolu s iMessage sa z týchto nástrojov stali významné súčasti ekosystému spoločnosti, čoho dôkazom je aj expanzia na ďalšie zariadenia.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

K dvojici platforiem sa v jednom z podcastových rzohovorov vyjadril Justin Santamaria, bývalý vedúci inžinier spoločnosti Apple pre iPhone. Vývojár nastúpil do jablkovej spoločnosti ešte v roku 2003 na poste konštruktéra a pracoval na interných vývojových projektoch týkajúcich sa automatizácie systému. Neskôr sa ponoril aj do vôd komunikačného softvéru, kde zohral kľúčovú úlohu pri vývoji spomínaných nástrojov.

V jednej časti relácie spomína, ako Stevovi Jobsovi ukázal prvé demo FaceTime. Steve bol známy hlavne svojimi kontroverznými, no veľmi často vtipnými reakciami na nové technológie a ich spracovanie.

Zdroj: Think Apple

„Bol som v kancelárii svojho šéfa s tímom, zatiaľ čo ďalší ľudia sa nachádzali v iných kanceláriách. Používali sme štyri počítače nastavené tak, aby sme cez ne mohli komunikovať. Pamätám si na pokyn, že ak by sa čokoľvek stalo mám predstierať, že to tak má byť. Je to stále iba beta softvér, týždne pred vydaním. Keď FaceTime vydal ikonický zvuk „woom“ pri pripojení a na obrazovke naskočilo 3D zobrazenie tak Steve povedal: „Panebože, veď z toho sa celý dav pos*rie.“ – Justin Santamaria

Nejedná sa pritom o prvý alebo jediný vtipný komentár z úsť vizionára. Ak vás zaujímajú aj ďalšie príhody alebo zaujímavosti o zakladateľovi a ústrednej postave spoločnosti Apple, ktorou je Steve Jobs – nenechajte si ujsť naše články venujúce sa tejto téme.

Prečítajte si tiež  Prečo sa myš Magic Mouse od spoločnosti Apple nabíja zospodu?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -