Pokiaľ chcete vlastniť kúsok technologickej histórie, v budúcnosti si môžete kúpiť napríklad počítač Apple-1, ktorý sa dnes podarilo vydražiť za viac ako 340 tisíc amerických dolárov. Medzi zberateľmi je táto cena považovaná za veľmi nízku.

Do aukcie sa ale dostali aj iné spomienkové predmety, ktoré súvisia so spoločnosťou Apple alebo jej zakladateľom, Stevom Jobsom. Bostonská aukčná sieň RR Auction avizuje, že ak si chcete kúpiť šek podpísaný týmto novátorom, teraz ho môžete získať za zaujímavú cenu.

šek steve jobs
Zdroj: RR Auction

Na šeku je hlavička s nápisom „Apple Computer Company“ a datovaný je na 23. júla 1976. V tomto bode treba pripomenúť, že spoločnosť Apple bola založená prvého 1. apríla 1976, takže v čase vzniku šeku bola stále stále iba „v plienkach“.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Na šeku je použitá prvá oficiálna adresa spoločnosti Apple „770 Welch Rd., Ste. 154, Palo Alto“ – miesto, kde sa nachádzala záznamníková služba a poštová schránka, ktorú mladí podnikatelia Steve Jobs a Steve Wozniak používali ešte v čase, keď pôsobili v garáži u Jobsových rodičov.

šek steve jobs
Zdroj: RR Auction

Samotný spomienkový predmet je podľa organizátorov aukcie „Vo veľmi dobrom stave a  zapuzdrený v obale na overenie pravosti PSA/DNA.“ Celý priebeh dražby si môžete pozrieť na tomto odkaze, pričom v čase písania tohto článku o šek prejavilo záujem dokopy 11 ľudí s najvyššou ponukou na úrovni 14 272 $.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Predpokladaná predajná cena je ale 25 000 $, čo je viac ako 2 700 násobok pôvodnej hodnoty, na ktorú bol šek v roku 1976 vypísaný (9,18 $). Tak čo, idete do toho?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -