Poľský vývojár Michał Gapiński vydal novú vylepšenú verziu svojho projektu s pomerne zábavným názovom „Tesla Android“, ktorý prináša funkciu Apple CarPlay do väčšieho počtu vozidiel Tesla než kedykoľvek predtým.

Podľa Gapińského verzia 2022.25.1 poskytuje „100 % funkčnú integráciu CarPlay pre akúkoľvek Teslu“ a obsahuje niekoľko nových funkcií a opráv chýb.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Projekt teraz podporuje prehrávanie videa, takže aplikácie ako Netflix fungujú bez akýchkoľvek obmedzení. Takisto sa podarilo vytvoriť zámok orientácie, vďaka čomu sa aplikácie ako Apple Music spúšťajú v režime na šírku. Samotný hack odteraz používa Android 12.1 pre lepšiu stabilitu a výkon.

Sofistikovaný hardvér a softvér 

Gapińského riešenie CarPlay zahŕňa použitie počítača Rasberry Pi s modemom LTE a prístupovým bodom Wi-Fi, na ktorom beží vlastný firmvér založený na systéme Android, ako aj kábel micro-HDMI na HDMI a ethernetový kábel.

Prehliadač v aute sa používa na pripojenie k Rasberry Pi a zobrazenie rozhrania CarPlay na obrazovke Tesly, kde aplikácie od Apple fungujú rovnako, ako v každom inom vozidle. Systém samozrejme funguje aj počas jazdy a možno ho ovládať pomocou multimediálnych tlačidiel na volante.

Hoci ide o jednu z najžiadanejších funkcií vozidiel značky Tesla, automobilka nikdy neponúkla oficiálnu podporu pre Apple CarPlay a jej zakladateľ Elon Musk sa otázkam v tejto súvislosti už niekoľko rokov efektívne vyhýba, respektíve ich ignoruje.

Na konferencii WWDC 2022 spoločnosť Apple predstavila novú generáciu CarPlay pre kompatibilné vozidlá. Tá bude podporovať viacero displejov, ponúkne zabudované ovládanie klimatizácie na nastavenie teploty v rámci jedného používateľského rozhrania. Používateľ si tiež bude môcť zvoliť svoj vlastný štýl budíkov či aktivovať vyhrievanie sedadiel bez toho, aby prechádzal do iného systému.

Spoločnosť Apple uviedla, že prvé vozidlá, ktoré budú podporovať nové prostredie CarPlay, budú oznámené koncom roka 2023. Medzi prvými automobilkami, ktoré sa chystajú na jeho zavedenie sú: Ford, Lincoln, Mercedes-Benz, Infiniti, Honda, Acura, Jaguar, Land Rover, Audi, Nissan, Volvo, Porsche a ďalšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.