Generálny riaditeľ čínskej spoločnosti Xiaomi, ktorá vyrába smartfóny a množstvo ďalšej spotrebnej elektroniky oznámil, že jej zámerom je „plne konkurovať“ iPhonu od spoločnosti Apple. Tento boj označil za „vojnu na život a na smrť“. Viac sa téme venoval portál AppleInsider.

Spoločnosť Xiaomi v minulosti v Európe prekonala Apple aj Samsung. Teraz sa však čínska firma snaží zamerať na najvyšší segment trhu. Podľa denníka South China Morning Post zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Lei Jun oznámil tento plán na sociálnej sieti Weibo.

- Reklama -

„Naším cieľom je plne sa vyrovnať spoločnosti Apple, pokiaľ ide o produkty a skúsenosti, a stať sa najväčšou čínskou značkou s high-end technológiami v nasledujúcich troch rokoch,“. V tom istom príspevku na Weibo Jun spomenul, že ide o vojnu, ktorú plánuje so „svojou“ spoločnosťou vyhrať.

Obrovské investície na porazenie Apple 

Na svojich zariadeniach zarába menej než ostatní

CEO Xiaomi zopakoval už dávnejšie komunikovaný plán, že čínska firma v nasledujúcich troch rokoch zainvestuje až 15,71 miliardy amerických dolárov (13,92 miliardy EUR) do výskumu a vývoja. To by jej malo z dlhodobého hľadiska veľmi pomôcť.

Príležitosť pre Xiaomi prichádza aj preto, lebo zákaz pre Huawei v USA vytvoril väčší priestor v rámci konkurenčného boja. Spoločnosť Xiaomi bola predtým tiež na zozname zakázaných spoločností v USA, no to už v súčasnosti neplatí.

Myslíte si, že Xiaomi môže svojim predajom a ziskami prekonať Apple? Dajte nám vedieť do komentára. 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.