Čínska spoločnosť Xiaomi sa pred celým svetom pochvália úplne novou technológiou batérií, ktoré sú vhodné pre mobilné zariadenia a v porovnaní s doterajšími riešeniami majú až o 10 % väčšiu kapacitu. Napriek tomu si však dokážu zachovať totožné rozmery.

Ak sa pýtate, ako je to možné, odpoveď je jednoduchá. Inžinieri v spoločnosti Xiaomi sa zamerali na zmenu usporiadania vnútorných súčastí batérie, vďaka čomu do nej zmestili viac kapacity.

Ak by takúto technológiu použilo napríklad Apple pri iPhone 13 mini s 5,4″ displejom, z 2 438 mAh kapacity by sa rázom stalo 2 682 mAh a to je dokonca o málo viac ako mal niekdajší iPhone XS s 5,8″ displejom.

Ďalšie zmeny, ktoré pomohli navýšiť kapacitu 

Aby toho nebolo málo, čínska spoločnosť sa zamerala aj na vonkajší plášť batérie, ktorý bol značne prepracovaný a tiež na PCM modul (Protection Circuit Module).

Do akumulátora sa tiež dostal úplne nový čip, ktorý je schopný využívať pokročilé algoritmy a zároveň batériu šetrí aj pri nabíjaní cez noc, nakoľko dokáže zabrániť prebíjaniu.

Prečítajte si tiež  Rýchle nabíjanie a jeho vplyv na životnosť batérie: Naozaj ju ničí alebo je to len mýtus?

Novinka sa dostane do výroby už v druhej polovici budúceho roka. Uvidíme, ako to bude celé fungovať a ako moc bude prepracovaný batériový systém spoľahlivý.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWeibo
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.