Jednou z nových funkcií, s ktorými prišla aplikácia Peňaženka pri predstavení operačného systému iOS 15 bola podpora digitálnych kľúčov, ktoré používateľom umožňujú odomykať kompatibilné zámky s podporou HomeKit. Je to jednoduchý trik, pomocou ktorého môže byť vaša domácnosť alebo kancelária o niečo modernejšia.

Na všetko slúži technológia NFC, ktorú Apple používa už od roku 2014, keď mala svoj debut v iPhone 6 a Apple Watch (spolu so službou Apple Pay). Stačí, keď svoje zariadenie priblížite ku kompatibilnému zámku a o všetko ostatné sa postará inteligentná elektronika.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Spoločnosť Schlage videla v tomto smere obrovskú príležitosť a aj preto v rámci konferencie CES 2022 predstavila svoj prvý inteligentný Wi-Fi zámok s názvom Schlage Encode Plus, ktorý podporuje nový systém od spoločnosti Apple.

Fungovať bude aj po tom čo sa vybije 

V rámci procesu nastavovania bude mať jeho používateľ možnosť na pridanie kľúča od zámku priamo do aplikácie Peňaženka (Wallet) vo svojom iPhone.

Navyše zámok podporuje aj záložné napájanie. Ak by sa v ňom náhodou vybila batéria, fungovať môže viac ako 5 hodín. To by malo stačiť na to aby ju jeho majiteľ vymenil.

Pochopiteľne však treba počítať aj s tým, že nejde o žiaden lacný špás. Samotné zariadenie bude dostupné na jar 2022 a v USA bude štartovať od 299,99 $ (cca 265 € bez dane).

Jeho budúci majiteľ si ale bude môcť vybrať z dvoch dizajnových verzií – buď tradičnejší štýl Camelot alebo modernejší štýl Century, pričom obe budú dostupné vo viacerých farbách.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na domácom asistentovi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -