Pokiaľ by sme mali vybrať jeden z najväčších a najlepších filmov minulého roka, tak to boli určite Vrahovia mesiaca kvetov / Killers of the Flower Moon, na ktorého produkcii sa podieľala aj spoločnosť Apple. Práve vďaka tomu získala exkluzívne práva na to, aby ho mohla zaradiť do ponuky svojej streamovacej služby Apple TV+, no a presne to sa teraz stalo.

Samotný film už síce na Apple TV+ bol dlhšiu dobu, no museli ste zaň zaplatiť plnú cenu, alebo si ho za cca 1/3 ceny požičať. Už od 12. januára, je ale snímka dostupná v rámci predplatného Apple TV+, za ktoré si Apple štandardne pýta 9,99 € / mesačne. Môžete ho, ale získať aj lacnejšie v rámci rôznych balíčkov predplatených služieb, ako napríklad Apple One.

Film Vrahovia mesiaca kvetov sa dostal do kín ešte 20. októbra 2023 a jeho premietanie trvalo približne do Vianoc. Stojí za ním svetoznámy režisér Martin Scorsese a objavujú sa v ňom rovnako známe tváre, ako Leonardo DiCaprio, či Robert De Niro.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Tento vydarený snímok je adaptáciou knihy „Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of FBI„, ktorá je vlastne historickým popisom sporu o pôdu a ropu na území USA.

Nominácia na Zlatý Glóbus aj Oscara

Ako to už v prípade Martina Scorseseho býva, jeho posledný film bol nominovaný hneď na niekoľko cien Zlatého Glóbusu, v rámci kategórií: najlepší film, najlepšia réžia a ďalších.

Nominovaní však boli aj herci Robert De Niro, Leonardo DiCaprio a Lily Gladstone za svoje perfektné výkony. Posledná menovaná herečka toto ocenenie aj získala.

V neposlednom rade sa šepká, že Killers of the Flower Moon bude nominovaný aj v kategórii „najlepší film“ na Oscara. Uvidíme teda, či sa mu to podarí vyhrať. Budeme držať palce, pretože si výhru určite zaslúži.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na to ako Netflix omladil hercov v snímke "Irishman"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -