Globálne najpredávanejší smartfón na svete ponúka na dnešnú dobu prakticky všetky dôležité funkcie. Je to špička toho, čo si môžeš momentálne zakúpiť ale problém je, že Apple ostatné spoločnosti veľmi rýchlo dobiehajú. V Cupertine teda musia neustále pracovať na tom, aby boli o krok vpred a vymýšľať nové a nové zaujímavé veci, pomocou ktorých nalákajú nových a súčasných zákazníkov na kúpu novšieho modelu. Dnes sme sa dozvedeli novú informáciu. Do iPhonu by sa mohla dostať rozšírená realita.

Do iPhonu príde rozšírená realita!

Rozšírená realita je technológia, o ktorej počujeme prakticky stále, nakoľko v súčasnej dobe zažíva obrovský rast na popularite. Firmy vymýšľajú stále nové a nové spôsoby, ktoré by ju priniesli aj k tebe domov bez toho, aby si musel priplácať za drahý produkt ako napríklad VR okuliare, ktoré mimo iného vraj chystajú aj v Apple. Tu by sme sa mali ale zastaviť a uvedomiť si, že rozšírená realita je veľmi relatívny pojem a dá sa chápať rôznymi spôsobmi. Vývojári v Apple ale na určitú formu VR prišli a chcú ju zakomponovať do iPhonu. Nepôjde o samostatnú aplikáciu, ale skôr o akýsi „prídavok“ do nášho fotoaparátu. O čo teda pôjde?

- Reklama -

V prvom rade by sme sa mali dočkať systému, ktorý bude vedieť rozoznávať predmety. Znie to zvláštne, ale presne takto informácia prišla. Malo by ísť o strojové učenie. V súčasnosti síce nevieme povedať, na čo by bolo niečo takéto dobré, nakoľko pomenovať akýkoľvek predmet asi nemá problém nikto a ak aj má, tak tomu predmetu dá iný názov, no myslíme si, že by si tým Apple mohlo celkom slušne šplhnúť napríklad u zrakovo postihnutých. Ak by takýto ľudia, ktorí nevidia, prípadne majú len veľmi slabý zrak a nevedia presne určiť, čo držia práve v ruke vlastnili iPhone s daným softvérom, mohlo by im to dosť pomôcť v každodennom živote.

Camera - svetapple.sk

Samozrejme, nevieme si celkom predstaviť, ako by niečo takéto fungovalo, no Apple je obľúbené aj u postihnutých práve pre prístup a dobre vyvinuté zariadenia, s ktorými takýto ľudia dokážu pracovať. Ďalšia časť rozšírenej reality by sa mal týkať rozpoznávania tvári. Možno sa dočkáme podobných masiek ako v súčasnosti ponúka veľmi populárny Snapchat. Taktiež sme prednedávnom priniesli článok o tom, že by sa rozšírená realita mohla spojiť s mapami. 

To by znamenalo, že by nám telefón priamo na obrazovke dokázal prezradiť názov ulice, na ktorú by bol fotoaparát nasmerovaný. Možností je naozaj veľa a my sa veľmi tešíme na to, ako budú vyzerať zariadenia budúcnosti!

Camera - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.