To, že Elon Musk nesúhlasí s niektorými riešeniami a rozhodnutiami spoločnosti Apple nie je žiadnym tajomstvom. V poslednom čase však z jeho úst počúvame množstvo kritiky, ktorá je smerovaná práve na technologického giganta z Cupertina. Dnes v podstate zopakoval niečo, čo tvrdil už v roku 2021.

Portál Slashdot zverejnil na svojom Twitteri článok, ktorý hovoril o tom, ako spoločnosť PayPal podporila Európsku komisiu vo vyšetrovaní služby Apple Pay. Podrobne sme sa tejto téme venovali tu.

Príspevok si však evidentne všimol aj Elon Musk, ktorý zhodou okolností pred pár dňami celý Twitter kúpil, a rozhodol sa ho okomentovať typickým spôsobom. V preklade napísal, že spoločnosť Apple so svojim obchodom App Store zavádza globálnu daň za internet vo výške 30 %, čo určite nie je v poriadku.

Okrem toho pridal ešte jeden komentár, v ktorom doplnil, že táto daň je v súčasnosti asi 10-krát vyššia, ako by mala byť. Je pritom zábavné, že v podstate toto isté vyjadrenie poskytol Musk už v roku 2021. Vtedy to však súviselo so súdnym sporom, ktorý prebiehal medzi spoločnosťou Apple a Epic Games.

Spoločnosť Apple a jej poplatky v App Store

Spoločnosť Apple svoje vysoké poplatky za využívanie služieb App Store ospravedlňuje jednak tým, že náklady na prevádzku obchodu sú mimoriadne vysoké a taktiež tým, že sa snaží poskytnúť zákazníkom čo možno najbezpečnejší používateľský zážitok.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V praxi to znamená, že od spoločností, ktoré dosahujú ročné tržby prevyšujúce 1 milión dolárov, vyžaduje poplatky až vo výške 30 % z uskutočneného nákupu alebo in-app transakcie. Pokiaľ sú tržby pod hodnotou 1 milión dolárov, provízia pre spoločnosť Apple klesá na približne 15 %.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -