To, že Elon Musk nesúhlasí s niektorými riešeniami a rozhodnutiami spoločnosti Apple nie je žiadnym tajomstvom. V poslednom čase však z jeho úst počúvame množstvo kritiky, ktorá je smerovaná práve na technologického giganta z Cupertina. Dnes v podstate zopakoval niečo, čo tvrdil už v roku 2021.

Portál Slashdot zverejnil na svojom Twitteri článok, ktorý hovoril o tom, ako spoločnosť PayPal podporila Európsku komisiu vo vyšetrovaní služby Apple Pay. Podrobne sme sa tejto téme venovali tu.

- Reklama -

Príspevok si však evidentne všimol aj Elon Musk, ktorý zhodou okolností pred pár dňami celý Twitter kúpil, a rozhodol sa ho okomentovať typickým spôsobom. V preklade napísal, že spoločnosť Apple so svojim obchodom App Store zavádza globálnu daň za internet vo výške 30 %, čo určite nie je v poriadku.

Okrem toho pridal ešte jeden komentár, v ktorom doplnil, že táto daň je v súčasnosti asi 10-krát vyššia, ako by mala byť. Je pritom zábavné, že v podstate toto isté vyjadrenie poskytol Musk už v roku 2021. Vtedy to však súviselo so súdnym sporom, ktorý prebiehal medzi spoločnosťou Apple a Epic Games.

Spoločnosť Apple a jej poplatky v App Store

Spoločnosť Apple svoje vysoké poplatky za využívanie služieb App Store ospravedlňuje jednak tým, že náklady na prevádzku obchodu sú mimoriadne vysoké a taktiež tým, že sa snaží poskytnúť zákazníkom čo možno najbezpečnejší používateľský zážitok.

V praxi to znamená, že od spoločností, ktoré dosahujú ročné tržby prevyšujúce 1 milión dolárov, vyžaduje poplatky až vo výške 30 % z uskutočneného nákupu alebo in-app transakcie. Pokiaľ sú tržby pod hodnotou 1 milión dolárov, provízia pre spoločnosť Apple klesá na približne 15 %.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.