Ako píše portál 9to5mac, súdny dvor Európskej únie zamietol návrh spoločnosti Apple na zrušenie rozhodnutia EUIPO o zrušení jej ochrannej známky „Think Different“ v Európskej únii. Spoločnosť používala túto frázu vo svojich marketingových kampaniach v rokoch 1997 až 2002. Stál za ňou vtedajší šéf a zakladateľ Steve Jobs.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Spoločnosť Apple spustila svoju slávnu kampaň „Think Different“ v roku 1997 a potom si túto frázu zaregistrovala ako ochrannú známku v rámci celej EÚ. Znovu si ju zaregistrovala v rokoch 1998 a 2005. Registrácia sa týkala produktov, ako sú počítače, počítačové terminály, klávesnice, hardvér, softvér a multimediálne produkty.

- Reklama -

V roku 2016 podal švajčiarsky výrobca hodiniek Swatch tri žiadosti na Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) v nádeji na zrušenie ochrannej známky.

Spoločnosť tak urobila preto, lebo sama používa podobnú frázu „Tick Different“ vo svojich vlastných marketingových kampaniach. Spoločnosť Swatch tvrdí, že Apple nepoužíval frázu „Think Different“ päť rokov a preto si na ňu rozhodla nárokovať.

Apple definitívne prišlo o ochrannú známku „Think Different“ až dnes

apple, think different, logo apple,farebné logo apple, dúhové logo aPple
Zdroj: CultofMac.com

V roku 2018 EUIPO zrušilo sporné ochranné známky z roku 2016. Odvolania spoločnosti Apple proti rozhodnutiam výmazového oddelenia zamietol štvrtý odvolací senát. V januári minulého roka cupertinská spoločnosť podala tri ďalšie žaloby na Všeobecný súd EÚ, ktoré boli iba dnes zamietnuté.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá unboxing Apple Watch Series 7 Hermes za 1 859,00 €

„Súdny dvor konštatuje, že v rozpore s tvrdením spoločnosti Apple nie je záver odvolacieho senátu o rozlišovacej spôsobilosti napadnutých ochranných známok popretý súborom dôkazov zameraných na preukázanie ich skutočného používania.

Celkovo je Súdny dvor presvedčený, že hláška „Think Different“ nebola používaná viac ako 10 rokov pred tým, než vznikol celý spor. Okrem toho nejde o prvý spor spoločnosti Apple so spoločnosťou Swatch, keďže už predtým prevzala podobným spôsobom ochrannú známku na slogan „One more thing„.

Každopádne, či už Apple hlášku „Think Different“ vlastní alebo nie, pre jej fanúšikov je tak ikonická, že si ju navždy budú spájať s iPhonom, Macom a ďalšími produktmi.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -