Apple prinieslo do iOS 15 množstvo funkcií, ktoré nedostali počas hlavnej prezentácie na WWDC 2021 priestor. Jednou z nich je aj možnosť vygenerovania overovacích kódov pre zabezpečenie dvojfaktorovej autentifikácie.

Do systému bol za týmto účelom zabudovaný úplne nový autentifikátor, vďaka ktorému už nebudete musieť inštalovať aplikácie od vývojárov tretích strán ako napríklad Authy či Google Authenticator.

Všetko prebehne veľmi rýchlo, bezpečne a jednoducho priamo na platforme iOS, ale aj v systémoch macOS 12 Monterey a iPadOS 15.

Ako to bude fungovať? 

Novinka bude „skrytá“ v sekcii Nastavenia > Heslá > Overovacie kódyAkonáhle si ju aktivujete, samotné kódy sa budú vypĺňať úplne automaticky vtedy, keď sa prihlásite na web. Využívanie dvojfaktorovej autentifikácie bude preto rýchle a efektívne.

iOS 15 autentifikáciaNapíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto vylepšení vy. My sa popravde veľmi tešíme, pretože podobnú funkciu využívame práve cez apku od vývojára tretej strany a nakoľko neponúka automatické vypĺňanie, je to z času na čas otravné. Bezpečnosť je ale prvoradá a práve za jej účelom táto funkcia vznikla.

Prečítajte si tiež  WWDC 2023: Prečo by ste ju nemali premeškať tento rok? Toto je dosť silný dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -