Ak chcete byť vždy v obraze o počasí, iOS 17 vás určite nesklame. Blížiaca sa systémová aktualizácia prinesie nové a vylepšené funkcie, vďaka ktorým poskytne ešte viac informácií o súčasnom, ale aj budúcom stave počasia.

Minulý rok sme sa dočkali vylepšenia, ktoré prinieslo predpoveď na 10 dní dopredu. Apple však v iOS 17 prináša veľmi šikovnú a nenápadnú novinku. Vďaka novej funkcii si budete môcť pozrieť aj to, aké bolo počasie včera. Táto vychytávka je užitočná hlavne ak chcete porovnať zmeny teplôt, alebo zrážok medzi jednotlivými dňami. Aj keď ju zrejme nebudete používať na dennej báze, z času na čas sa hodí.

Počasie na iPhone privíta niekoľko ďalších užitočných funkcií

V aplikácii Počasie sa po novom dozviete nielen to, koľko percentná je šanca na dážď, ale aj to, aký bude deň celkovo. Môžete si prečítať denný prehľad, ktorý vám prezradí, či bude deň slnečný, zamračený, veterný a podobne.

Novinky pre Počasie v iOS 17
Zdroj: Apple

Apka zapracovala aj na efektívnejšom odhadovaní súradníc takže vám presne ukáže, kde sa nachádzate, keď si pozriete aktuálne počasie. Namiesto názvu mesta sa zobrazí vaša poloha, takže nebudete mať problém rozlíšiť medzi rôznymi uloženými miestami.

Aplikácia Počasie dostane naviac nové a prehľadnejšie rozloženie modulov počasia. Dážď a hodinová predpoveď sa budú nachádzať na vrchu, takže k nim budete mať oveľa rýchlejší prístup.

Novinky pre Počasie v iOS 17
Zdroj: Apple

Hneď pod tým sa budú nachádzať správy a upozornenia a medzi novinkami bude umiestnený modul s názvom Priemery, ktorý vám povie, ako sa líši dnešná teplota od obvyklej teploty v tomto období. Modul Rýchlosť vetra je naviac väčší a zobrazuje aj nárazy a stupnicu vetra.

Spoločnosť Apple tiež pridala modul Mesiac, ktorý vám ukáže všetko informácie, vďaka ktorým môžete sledovať jeho fázu, čas splnu, časy západu / východu a mesačný kalendár.

V počasí si budete môcť porovnať aj UV index, vlhkosť, pocitovú teplotu a viditeľnosť s inými dňami a zmeniť jednotky pre rôzne parametre počasia.

Novinky pre Počasie v iOS 17
Zdroj: Apple

Ak sa chcete o čerstvo predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Apple CarPlay bude ešte nápomocnejší. iOS 17 prinesie tieto novinky do vašich vozidiel

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -