Spoločnosť Apple má za sebou najväčšiu konferenciu v tomto roku. Na úvodnom evente WWDC 2024 nám predstavila prepracovaný iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 ši watchOS 11. Vo všetkých týchto operačných systémoch po novom nájdete aj Apple Intelligence, ktorá je prvou generatívnou umelou inteligenciu od tejto spoločnosti.

Súčasťou balíka Apple Intelligence je aj nový funkcia Image Playground, ktorá bude k dispozícii na všetkých podporovaných zariadeniach. Inovatívna služba umožňuje používateľom vytvárať generatívne obrázky v reálnom čase pomocou rôznych tém, kostýmov, doplnkov a miest. Vďaka tomu už nebudete musieť používať externé AI nástroje.

Používatelia môžu zadať popis a vybrať si medzi animáciou, ilustráciou alebo skicou. Image Playground potom vytvorí obrázok presne podľa ich predstáv.

Takto bude vyzerať funkcia Image Playground v rámci Apple Intelligence

Screenshot
Screenshot

Náhľady sú generované priamo na zariadení a výsledné obrázky sú dostupné v aplikáciách Správy, Pages, Freeform a v dedikovanej aplikácii Image Playground. Dôležité je teda poznamenať, že Apple myslel aj na súkromie.

Na to, aby vám táto funkcia fungovala budete potrebovať aj kompatibilný hardvér. V tomto prípade ním bude buď čip A17 Pro v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, alebo procesory zo série Apple Sillicon M1, M2, M3 či M4 v počítačoch Mac a iPadoch.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nové Pride ciferníky pre Apple Watch skrývajú easter-egg
Môže ťa zaujímať
- Reklama -