Už niekoľko týždňov sa polemizovalo o tom, či pripravované aktualizácie operačných systémov ponúknu dostatok noviniek na to, aby sme ich mohli nazvať revolúciou. Zdá sa, že Apple týmto vyjadreniam nezostal nič dlžný. Okrem vychytávok týkajúcich sa iPhonu, iPadu či Apple Watch sa svojho dočkali aj nadšenci Macov. Spoločnosť Apple predstavila nový macOS Sequoia, ktorý prináša poriadnu nálož nových funkcií.

Okrem vychytávok a vylepšenia stability systému sa gigant z Cupertina zameral aj na redizajn užívateľského rozhrania a implementáciu očakávaných AI funkcií. Poďme sa spolu pozrieť na všetky kľúčové prvky systému macOS 15 Sequoia.

Zrkadlenie obrazovky iPhonu priamo na Mac

V rámci vylepšenia funkcie Continuity si pre nás Aple prichystal novú možnosť zdieľania obrazovky. Na obrazovky počítačov Mac budeme môcť zrkadliť displej iPhonu, aj keď je telefón zamknutý. Apple však túto funkciu ešte posilnil a to tým, že iPhone budeme vedieť ovládať priamo na Macu.

Zrkadlenie iPhonu v macOS Sequoia
Zdroj: Apple

Okrem klasického ovládania používateľského rozhrania sa naskytne aj možnosť preťahovania súborov medzi zariadeniami. Vďaka tejto vychytávke môžeme kopírovať a presúvať obsah omnoho rýchlejšie a efektívnejšie.

Nová aplikácia Heslá

Analytické odhady sa opäť raz nemýlili a v systéme macOS sa predsa len dočkáme novej aplikácie Heslá. Táto novinka ponúkne funkcionalitu pre ukladanie a zdieľanie hesiel, ktorú poznáme z nastavení a presunie ich na nové miesto vo vlastnej aplikácii.

Nová dedikovaná aplikácia Heslá umožní jednoduchú správu hesiel priamo v systéme macOS Sequoia, bez potreby použitia softvéru tretích strán. Môžeme v nej ukladať heslá Wi-Fi, heslá aplikácií a webových stránok alebo overovacie kódy.

Heslá sa automaticky synchronizujú medzi zariadeniami a systém macOS 15 Sequoia používa automatické vypĺňanie. Aplikácia bude naviac k dispozícii aj pre Windows v rámci iCloudu.

Zdroj: Apple

Inteligentnejšie Safari

Aj keď sme si na hlavné oznámenie museli počkať poriadne dlho, umelá inteligencia v ekosystéme Apple sa stala skutočnosťou. Práve vďaka novým AI prvkom bude práca so Safari efektívnejšia, ako kedykoľvek predtým.

Prehliadač Safari bude využívať prvky generatívnej AI na automatické zvýrazňovanie dôležitých informácií na webových stránkach. Navigačné pokyny, základné informácie alebo videá a zobrazia v zvýraznenej časti, takže prístup k nim bude takmer okamžitý aj bez toho, aby ste museli nekonečne scrollovať po webe.

macOS 15 Sequoia
Zdroj: Apple

Z MacBookov sa stanú plnohodnotné herné počítače

Vďaka úsiliu spoločnosti Apple si na obrazovkách počítačov Mac môžeme zahrať čoraz viac špičkových titulov. Dôkazom toho je aj nedávne spustenie áčkových hier ako Death Stranding alebo Resident Evil 4.

Prečítajte si tiež  Do iPhonu sa vám môže dostať vírus: Toto je jediná cesta, ako tomu zabránite

Vývojári sa už viac nepozerajú na platformu macOS ako na čiernu ovcu hernej rodiny. Vďaka pokročilým čipom z rodiny Apple Silicon a novému systému macOS 15 Sequoia budú herné zážitky ešte lákavejšie, čo ešte viac umožnia vychytávky ako Ray-Tracing či herný mód na vybraných modeloch Mac.

Hry na Mac
Zdroj: Apple

Jablková knižnica hier by sa už čoskoro mala dočkať prídavkov v podobe hier ako Control alebo očakávaných novinek Prince of Persia: The Lost Crown a Assassin’s Creed Shadows od Ubisoftu.

Kedy bude macOS 15 Sequoia dostupný? 

Tieto inovácie sú súčasťou snahy Apple poskytnúť používateľom ešte lepšie a intuitívnejšie prostredie pre prácu a zábavu na ich Macoch. S príchodom tohto updatu sa používatelia môžu tešiť na novú úroveň interakcie medzi svojimi zariadeniami.

Nová aktualizácia bude najskôr dostupná vo vývojárskej beta verzii a neskôr sa jej dočkáme aj v otvorenej bete. Ako už býva zvykom, ostrá aktualizácia pre širokú verejnosť je plánovaná na jeseň. Ako sa nový macOS Sequoia pozdáva vám?

macOS 15 Sequoia
Zdroj: Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -