Keď si kúpite vlajkovú loď ponuky od spoločnosti Apple, automaticky očakávate, že si na nej budete môcť ešte niekoľko dlhých rokov užívať tie najmodernejšie technologické funkcie. Pri spoločnosti Apple sme však zvyknutí, že dokáže nemilo prekvapiť a presne to sa teraz stalo v prípade slúchadiel AirPods Max.

Toto zariadenie sa dostalo do predaja koncom roka 2020 a ponúka špičkový dizajn, vyrobený z tých najkvalitnejších materiálov a takisto prvotriedny zvuk, konektivitu či výdrž batérie. Problém je však v tom, že si za to Apple necháva aj poriadne zaplatiť. AirPods Max stoja štandardne 629 € a po kliknutí na tento odkaz ich viete v zľave získať od 539 €. Aj tak si však s nimi neužijete tie najnovšie funkcie, ktoré Apple pred pár dňami ukázalo na prvej tohtoročnej Keynote.

Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť Apple počas hlavného eventu WWDC 2023 ukázala novinky pre AirPods, ktoré budú súčasťou operačného systému iOS 17. Ten si už môže vyskúšať v rámci vývojárskej beta verzie každý fanúšik. Jednou z nich je adaptívny režim, ktorý dokáže tlmiť, alebo naopak zosilniť zvuk z okolia na základe toho, kde sa práve pohybujete.

Vďaka tomu budete mať po celý čas pokoj od okolitých ruchov, no ak na vás náhodou nikto „cinkne“ na bicykli, aby ste dávali pozor, budete o tom vedieť. Je to taký skvelý kompromis medzi klasickým transparentným posluchom a aktívnym potláčaním hluku.

Novinka len pre jeden model AirPods

Ako píše 9to5mac, ak si budete chcieť užiť túto šikovnú novinku, na ktorú sa určite teší obrovské množstvo používateľov po celom svete, máme pre vás zlú správu. Pôjde to totiž len na AirPods Pro 2. generácie, ktoré Apple štandardne predáva za 299 € a po zľave ich zoženiete už od 235 €. Práve toto zariadenie ponúka dostatočne moderný a zároveň výkonný hardvér na to, aby ste si mohli užívať Adaptive Audio.

Smutnou správou je tiež to, že na žiadnych iných AirPods, s výnimkou AirPods Pro 2 si nebude môcť užívať ani jednoduchšie ovládanie hlasového asistenta Siri, ktorého už nie je potrebné oslovovať skratkou „Hey Siri“, ale len zjednodušene „Siri“. To by vám vám malo priniesť oveľa osobnejší pocit z jeho používania. Taktiež sa budete musieť rozlúčiť s rýchlym prepínaním AirPods medzi zariadeniami.

Toto mohlo Apple vyriešiť aj ináč  

AirPods 2, AirPods Max a AirPods Pro v zľave
Zdroj: Unsplash / Akhil Yerabati

Samozrejme úplne rozumieme tomu, že AirPods Max už majú svoj vek a aj preto nemôžu ponúkať podporu technicky náročnejších funkcií. Apple má však momentálne v ponuke high-end produkt, ktorý je v niektorých veciach horší, ako o polovicu lacnejšia alternatíva a to nevyzerá práve najlepšie.

Prečítajte si tiež  Apple upresnilo to ako funguje "foto" tlačidlo na Smart Battery Case.

Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Veď stačilo by inovovať AirPods Max o nový čip, čo by nebolo ani finančne nákladné a ani by na to nebolo potrebné usporiadať samostatnú konferenciu. Apple napríklad takýmto spôsobom „potichu“ aktualizovalo počítače Mac ešte začiatkom roka, kedy do nich pridalo procesory M2 Pro a M2 Max.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -