Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%) vydal svoju správu pre investorov, v ktorej špecifikuje prvé zariadenie pre rozšírenú realitu od spoločnosti Apple. Headset sa ukáže najskôr v roku 2022 a počíta so špičkovými technológiami.

Kuo tvrdí, že inžinieri do tohto zariadenia zakomponujú prepracovaný systém kamier, ktorý bude sledovať pohyb našich očí a takisto žmurkanie. Aby toho nebolo málo, headset bude môcť identifikovať používateľov prostredníctvom skenovania dúhovky. Malo by sa jednať o alternatívnu autentifikačnú metódu pre Face ID, respektíve Touch ID.

- Reklama -

Produkt je označovaný ako prenosný, no nie ako mobilný. Na jeho použitie nebudeme potrebovať žiadne káble, no tak isto ho zrejme nebudeme nosiť na hlave počas celého dňa (ako iPhone vo vrecku).

Nasadíme si ho skrátka iba v tedy, keď si budeme chcieť užiť výhody rozšírenej reality. Mobilným produktom budú okuliare (interne označované ako Apple Glasses), no tie sú zatiaľ v rannom štádiu vývoja a ani analytici si netrúfnu odhadnúť, kedy sa dostanú do výroby.

Ovládanie očami a odomykanie dúhovkou

Ak vás zaujala informácia o sledovaní očí, vedzte, že ju Kuo nespomenul náhodou. Apple sa podľa všetkého snaží vyvinúť nový spôsob ovládania, ktorý by mohol čiastočne súvisieť s našim zrakom. Ak sa napríklad na niekoľko sekúnd pozriete na určité miesto, pre Headset to môže byť impulz, aby vám poskytol viac informácii – toto isté platí aj o žmurkaní.

Prvý headset od Apple

Zariadenie má disponovať mimoriadne kvalitnými 8K displejmi pre každé oko, ktoré budú do detailov napodobňovať realitu. Hoci teda Headset nebude priehľadný, sofistikovaný systém kamier, výkonného procesora a displejov sa postará o to, aby ste nadobudli takýto pocit.

Analytik sa na záver vyjadril aj ku skenovaniu dúhovky, čo je jedna z vecí, ktorou si nie je úplne istý. Na strane druhej ale dodáva, že sa jedná o najprirodzenejší systém autentifikácie pri takomto zariadení a Apple disponuje všetkými potrebnými patentmi a technológiami, ktoré by ho umožnili používať v praxi.

Predpokladaná cena za toto zariadenie bude minimálne 1000$ a do predaja vstúpi v priebehu budúceho roka. Apple neočakáva, že sa oň zákazníci „potrhajú“ no zároveň dúfa, že headset zaujme vývojárov, ktorí naň začnú vyvíjať aplikácie a tým pripraví priestor pre predstavenie oveľa revolučnejších okuliarov. Nechajme sa prekvapiť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
CEZ9to5mac
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.