Spoločnosť Luxshare sa v posledných rokoch stala kľúčovým dodávateľom spoločnosti Apple. Čínska firma, ktorá montuje slúchadlá AirPods a najnovšie aj iPhony dnes oznámila, že zakladá spoločný podnik so spoločnosťou The Chery Group. Pre tých, ktorí nevedia, Chery je výrobca elektrických vozidiel so sídlom v Číne. Téme sa do podrobnosti venoval portál 9to5mac.

Prečítajte si tiež  Apple údajne predložilo schémy Apple Car japonskému výrobcovi autodielov

Spoločnosti Luxshare a The Chery Group plánujú spoločne vyvíjať a vyrábať elektrické vozidlá. Všetko sa začne v priebehu nasledujúcich troch mesiacov s investíciou približne 1,7 miliardy jüanov (267 miliónov USD). To zahŕňa aj výstavbu nového závodu.

Spoločnosť Luxshare získala v novej spoločnosti 30 % podiel a zvyšok bude vlastniť divízia skupiny The Chery Group pre elektrické vozidlá (EV) – Chery New Energy. Podľa článku na Nikkei Asia sa elektromobily v súčasnosti predávajú za približne 100 000 juanov (15 700 USD) a v minulom roku zaznamenali 30 % nárast predaja.

V budúcnosti môžu vyrábať aj Apple Car

Apple CarSpráva o tomto partnerstve prichádza po tom, čo ďalší dodávateľ spoločnosti Apple, Foxconn, podpísal dohodu o partnerstve s indickou spoločnosťou Vedanta.

Celosvetový nedostatok čipov bol v poslednom čase jedným z najväčších dôvodov, prečo sa dodávatelia snažili nájsť nové oblasti podnikania. Tento nový smer pomôže spoločnosti Luxshare etablovať sa v automobilovom priemysle, keďže spoločnosť pokračuje v diverzifikácii a raste ako dodávateľ.

Prečítajte si tiež  Apple Car bude mať súčiastky z Južnej Kórey. Vieme, kedy ho chce Apple predstaviť

No a keďže sa viacero dodávateľov spoločnosti Apple pomaly sústredí na segment elektrických vozidiel, môžeme len predpokladať, že práve oni sa budú v blízkej budúcnosti starať o produkciu Apple Car. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.