Apple Car v poslednej dobe čelí odchodu mnohých inžinierov a popredných hláv projektu. Vyzerá to tak, že aj v novom roku sa trend nesie v rovnakom duchu. Z projektu odchádza Joe Bass, ktorý nastúpil do konkurenčnej spoločnosti Meta.

Prečítajte si tiež  Tesla stále nepodporuje Apple CarPlay. Jeden z majiteľov to vyriešil svojpomocne

Projekt Apple Car trpí neustálou fluktuáciou zamestnancov, ktorí do dlho pripravovaného projektu nastupujú a odchádzajú. Joe Bass bol vedúcim manažérom inžinierskeho programu pre autonómne systémy v spoločnosti Apple od januára 2015. Po odchode zo spoločnosti Apple teraz pracuje v spoločnosti Meta ako riaditeľ technického programového riadenia pre technológie zmiešanej reality.

Prekliaty projekt spoločnosti Apple? 

Bass odchádza krátko po tom, čo v decembri urobilo to isté niekoľko ďalších inžinierov. Najskôr odišiel vrchný riaditeľ pre skupinu špeciálnych projektov do startupu Archer, kde ho následne doplnila ďalšia dvojica jablkových zamestnancov.

Hoci sa o príchode Apple Car špekuluje už roky, dodnes nevieme či finálny výsledok vôbec uzrie svetlo sveta. Pôvodné plány poukazovali na dodanie automobilu na trh ešte v roku 2025, no to sa už teraz javí ako nereálna méta.

Apple Car

Predpokladá sa, že spoločnosť Apple by mohla niekedy v roku 2022 oznámiť strategické partnerstvo v oblasti elektrických vozidiel, ktoré by mohlo položiť základy pre prípadné uvedenie na trh. S akým producentom to bude, je však stále otázne. V minulom roku Apple zasadalo na túto tému s niekoľkými japonskými a juhokórejskými automobilkami. Výsledky rokovaní však nie sú známe.

Čo si o projekte Apple Car myslíte vy? Dočkáme sa niekedy jablkového vozidla alebo doplnkového systému pre šoférov? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Príchod Apple Car zmení celý automobilový priemysel, tvrdia analytici

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAppleinsider
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.