Najväčší dodávatelia spoločnosti Apple, ktorí majú na starosti výrobu iPhonu a počítačov Mac museli na viacerých strategických miestach pozastaviť výrobu. Dôvodom sú nové obmedzenia a lockdown súvisiaci s opätovným šírením nákazy COVID-19 v Číne. Ako uvádza analytická spoločnosť Nikkei Asia, tento krok výrazne ohrozuje už tak obmedzený dodávateľský reťazec.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Analytici sa konkrétne odvolávajú na svoje zdroje, ktoré im prezradili, že spoločnosť Pegatron musela úplne pozastaviť výrobu vo svojich závodoch v Šanghaji a Kunshanu. To pocítime na ich dostupnosti v priebehu najbližších mesiacov.

Upozorňujeme, že ešte ani dnes nie je dostupnosť niektorých modelov úplne ukážková a zákazníci na ne čakajú celé týždne a mesiace. Podľa všetkého sa to týka najmä drahších prevedení „Pro“.

Ohrozená je najmä produkcia iPhonov a MacBookov 

Foxconn Apple
Zdroj: Reuters

Aby sme vám priblížili, do akej miery je tento problém závažný, Pegatron má vo svojich dvoch v súčasnosti uzavretých fabrikách vyrábať až 20 – 30 % iPhonov z celkovej produkcie tohto technologického giganta. To, o ktoré konkrétne modely sa jedná špecifikované nebolo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Medzi ďalších dodávateľov, ktorí majú takisto problémy patrí spoločnosť Quanta Computer. Zodpovedná je za produkciu MacBooku Air a MacBooku Pro, pričom tá už od začiatku mesiaca stojí. Rovnako sa to deje v Šanghaji.

Zabúdať tiež nemôžeme na desiatky menších dodávateľov, ktorí vyrábajú rôzne komponenty. Aj tí sú totiž priamo ovplyvnení lockdownom a tak nemôžu spustiť výrobu. Situáciu budeme aj naďalej sledovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.