Apple sa s možnosťou vstupu na pole videohier pohráva už roky. Svoju vlastnú službu v podobe Apple Arcade síce jablková spoločnosť spustila už pred dvoma rokmi, no záujem o ňu je veľmi nízky. Podľa posledných informácií Apple pracovalo aj na cloudovej hernej službe, ktorá by poskytovala priame streamovanie do zariadení po vzore xCloudu od Microsoftu.

Prečítajte si tiež  Pracuje Apple na novej redizajnovanej Apple TV novej generácie?

Za týmto vyjadrením stojí jeden z popredných analytikov Mark Gurman v službách portálu Bloomberg. Podľa neho chcel gigant z Cupertina vstúpiť na trh s akýmsi „Netflixom pre hry“ súčasne so spustení služby Apple Arcade, no projekt dostal napokon stopku. Užívatelia sa preto dočkali iba natívnych herných zážitkov priamo na jablkových zariadeniach.

Cloudová platforma by mohla byť tým pravým prostriedkom, vďaka ktorému by sa Apple mohlo zaradiť medzi popredných hráčov v tejto kategórii. Firma však paradoxne od tohoto scenára upustila.

Apple cloud gaming

Hernej konzoly od Applu sa zrejme nedočkáme 

Posledné mesiace poukazujú aj na fakt, že Apple by sa do hry mohlo zapojiť prínosom vlastného herného zariadenia. Odhady sa týkajú ako Apple TV v podobe multimediálneho centra a platformy  pre videohry, ako aj o vlastnom handhelde na štýl populárneho Nintenda Switch. Druhý spomínaný prípad je však veľmi nepravdepodobný a vzhľadom k vízii firmy má k realite ďaleko.

Najideálnejšiu možnosť preto predstavuje práve spomínaná cloudová platforma, vďaka ktorej by sme mohli streamovať AAA tituly priamo na obrazovky Macov alebo iPadov. V tomto prípade by Apple Arcade ešte viac stratilo na význame a spoločnosť by konečne ukončila snahy presadiť sa s ňou medzi obrovskou konkurenciou.

Prečítajte si tiež  Herná služba xCloud mieri na televízne obrazovky. Dočkáme sa jej aj na Apple TV?

Čo by ste povedali na príchod hernej cloudovej platformy od Apple vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -