Hoci je trh s inteligentnými hodinkami a rôznymi druhmi náramkov viac než pestrý, Apple Watch sa nachádzajú na jeho špici prakticky od uvedenia prvých generácií. Nositeľné zariadenia ako jablkové hodinky či slúchadlá AirPods by už čoskoro mohli byť doplnené o naozaj zaujímavý prírastok.

Prečítajte si tiež  Takto sme si kedysi predstavovali Apple Watch: Výber 10 konceptov vás dostane

O tom, že Apple experimentuje s inými nositeľnými zariadeniami, sme mohli počuť už pred niekoľkými rokmi. Teraz sa však objavili zaujímavé dôkazy, že práve táto kategória by mohla byť kľúčová súčasť nadchádzajúcej fázy spoločnosti Apple. Na tento scenár poukazuje nový verejný patent z produkcie cupertinskeho giganta.

Náramok alebo náhrdelník? 

Patent síce neodkrýva žiadne konkrétne zariadenia, no odkazuje sa v ňom na niektoré potenciálne návrhy nositeľného príslušenstva. Jeho prvým bodom je akýsi druh slučky alebo pútka, ktoré má byť na tele pripevnené pomocou textilnej šnúry. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o druh náhrdelníka, ktorý sa dá utiahnuť alebo predĺžiť, čomu nasvedčujú aj priložené návrhy.

Apple patent

Toto zariadenie bude obsahovať snímače a haptický výstup pre vibračné signály spolu s LED indikátormi a reproduktormi pre zvukový výstup. „Apple náramok“ bude slúžiť na zhromažďovanie informácií o polohe, aktivite/cvičení, zdravotných/biometrických údajoch a funkciách overovania používateľa. Môže sa teda jednať o doplnok využívajúci schopnosti Apple Watch.

Spoločnosť Apple opisuje niekoľko rôznych spôsobov pripevnenia zariadenia na slučku, preto nie je celkom zrejmé či má ísť o náhrdelník, náramok alebo oboje. Niektorí analytici poukazujú na fakt, že by mohlo ísť o inteligentné zariadenie pre seniorov, na ktorom podľa indícií Apple pracuje.

Apple patent

Apple tiež uvádza, že zariadenie môže byť umiestnené na objekte alebo zvierati. Z tohto bodu vyplýva, že firma má v pláne ďalej rozvíjať technológiu použitú v trackeroch AirTags. Súčasťou zariadenia má byť taktiež aj nabíjacie puzdro. To stojí za osobitnú zmienku, pretože práve puzdro má dostať inovatívny dizajn, ktorý by Apple mohlo implementovať v prípade slúchadiel AirPods, Apple Watch a ďalšími budúcimi zariadeniami.

Prečítajte si tiež  AirPods by mohli dostať vlastnú aplikáciu po vzore Apple Watch, pozrite sa na zaujímavý koncept

Ako pri všetkých patentových novinkách, aj tento patent je (zatiaľ) nutné brať s rezervou. Jablkový náhrdelník či náramok by však určite predstavoval zaujímavé osvieženie portfólia firmy. Čo na tento koncept vravíte vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here