Od predstavenia slúchadiel AirPods prešlo neuveriteľných 5 rokov. Za tento čas sa jablkovým slúchadlám podarilo spustiť revolúciu v počúvaní hudby cez bezdrôtové zariadenie, pričom sme sa dočkali hneď niekoľkých verzií a modelových rád.

Pri svojom predstavení disponovali AirPody dvomi jednoduchými funkciami a to možnosťou prehrávania hudby a podporou hlasovej asistencie Siri. Odvtedy sa však spoločnosť Apple zaslúžila o pridanie množstva nových funkcií prostredníctvom revízií hardvéru aj aktualizácií softvéru.

- Reklama -

Práve vzhľadom na oveľa väčšie spektrum funkcií a nastavení sa vynára otázka, či nie je čas na to, aby AirPods dostali vlastnú dedikovanú aplikáciu. Tá by mohla byť postavená na báze apky pre hodinky Apple Watch, no samozrejme v okresanejšej forme. S výborným konceptom na túto tému vyrukoval portál 9to5mac, podľa ktorého by aplikácia AirPods vyzerala nasledovne.

AirPods App

Aplikácia AirPods – všetko pre slúchadlá na jednom mieste

Jedinou možnosťou, ako spravovať AirPody mimo manuálneho prepínania režimov je prostredníctvom menu Bluetooth v iPhone. Ak jablkové slúchadlá vlastníte aj vy, určite mi dáte za pravdu že tento spôsob je prinajmenšom otravný. Predstavte si, že by existovala aplikácia, v ktorej nájdete o vašich AirPodoch všetko na jednom mieste.

Apka by disponovala prehľadnou hlavnou kartou, ktorá by vyobrazovala všetky vaše slúchadlá aj s príslušným stavom nabitia. Z karty by ste mali rýchly prístup k nastaveniam režimov a prepínaniu funkcií ako napríklad zapnutie Spatial Audio či potláčanie šumu. Jednalo by sa tak v podstate o akúsi nadstavbu bluetooth rozhrania s grafickým interfaceom.

Oveľa jednoduchšie by sa tiež spravovali aktualizácie firmvérov pre slúchadlá. Aktuálny spôsob je na pomery Apple dá sa povedať chaotický, nakoľko musíte sami pri priblížení slúchadiel k iPhonu kontrolovať, či sa softvér nainštaloval. Apka AirPods by sa o to postarala za vás a zároveň by ponúkla aj prehľad o nových updatoch.

AirPods App

Hudobná knižnica a prehľad podcastov

Slúchadlá AirPods majú v budúcnosti potenciál stať sa asistenciou pre sluchovo či zrakovo postihnutých užívateľov, no momentálne je ich silnou stránkou („nečakane“) počúvanie hudby a podcastov. V aplikácii by preto vznikla samostatná karta „Aplikácie pre AirPods„, ktorá by užívateľov zoznámila s apkami určenými pre počúvanie hudobného obsahu.

V nej by sa taktiež nachádzali tipy a triky ako efektívnejšie využívať vaše slúchadlá alebo zoznámiť používateľov s novými funkciami. Možností je naozaj mnoho, no zatiaľ sa žiaľ jedná iba o veľmi dobre vyzerajúce špekulácie.

Čo hovoríte na tento sympatický koncept vy? Uvítali by ste samostatnú aplikáciu pre vaše AirPody? Podeľte sa s nami o vaše názory a postrehy v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -