Od predstavenia slúchadiel AirPods prešlo neuveriteľných 5 rokov. Za tento čas sa jablkovým slúchadlám podarilo spustiť revolúciu v počúvaní hudby cez bezdrôtové zariadenie, pričom sme sa dočkali hneď niekoľkých verzií a modelových rád.

Prečítajte si tiež  Kedy dorazia AirPods Pro druhej generácie?

Pri svojom predstavení disponovali AirPody dvomi jednoduchými funkciami a to možnosťou prehrávania hudby a podporou hlasovej asistencie Siri. Odvtedy sa však spoločnosť Apple zaslúžila o pridanie množstva nových funkcií prostredníctvom revízií hardvéru aj aktualizácií softvéru.

- Reklama -

Práve vzhľadom na oveľa väčšie spektrum funkcií a nastavení sa vynára otázka, či nie je čas na to, aby AirPods dostali vlastnú dedikovanú aplikáciu. Tá by mohla byť postavená na báze apky pre hodinky Apple Watch, no samozrejme v okresanejšej forme. S výborným konceptom na túto tému vyrukoval portál 9to5mac, podľa ktorého by aplikácia AirPods vyzerala nasledovne.

AirPods App

Aplikácia AirPods – všetko pre slúchadlá na jednom mieste

Jedinou možnosťou, ako spravovať AirPody mimo manuálneho prepínania režimov je prostredníctvom menu Bluetooth v iPhone. Ak jablkové slúchadlá vlastníte aj vy, určite mi dáte za pravdu že tento spôsob je prinajmenšom otravný. Predstavte si, že by existovala aplikácia, v ktorej nájdete o vašich AirPodoch všetko na jednom mieste.

Apka by disponovala prehľadnou hlavnou kartou, ktorá by vyobrazovala všetky vaše slúchadlá aj s príslušným stavom nabitia. Z karty by ste mali rýchly prístup k nastaveniam režimov a prepínaniu funkcií ako napríklad zapnutie Spatial Audio či potláčanie šumu. Jednalo by sa tak v podstate o akúsi nadstavbu bluetooth rozhrania s grafickým interfaceom.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pridať hudbu z Apple Music a synchronizovať playlisty na Apple Watch

Oveľa jednoduchšie by sa tiež spravovali aktualizácie firmvérov pre slúchadlá. Aktuálny spôsob je na pomery Apple dá sa povedať chaotický, nakoľko musíte sami pri priblížení slúchadiel k iPhonu kontrolovať, či sa softvér nainštaloval. Apka AirPods by sa o to postarala za vás a zároveň by ponúkla aj prehľad o nových updatoch.

AirPods App

Hudobná knižnica a prehľad podcastov

Slúchadlá AirPods majú v budúcnosti potenciál stať sa asistenciou pre sluchovo či zrakovo postihnutých užívateľov, no momentálne je ich silnou stránkou („nečakane“) počúvanie hudby a podcastov. V aplikácii by preto vznikla samostatná karta „Aplikácie pre AirPods„, ktorá by užívateľov zoznámila s apkami určenými pre počúvanie hudobného obsahu.

V nej by sa taktiež nachádzali tipy a triky ako efektívnejšie využívať vaše slúchadlá alebo zoznámiť používateľov s novými funkciami. Možností je naozaj mnoho, no zatiaľ sa žiaľ jedná iba o veľmi dobre vyzerajúce špekulácie.

Čo hovoríte na tento sympatický koncept vy? Uvítali by ste samostatnú aplikáciu pre vaše AirPody? Podeľte sa s nami o vaše názory a postrehy v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -