Apple včera vydalo ďalšiu veta verziu svojho mobilného operačného systému pre iPhone či iPad. iOS 13.3 rieši problém s multitaskingom, s ktorým sme sa stretli v iOS 13.2. Ak ste mali s týmto problém, počkajte na aktualizáciu. Zbavíte sa ho raz a navždy.

iOS 13.3 rieši problém s multitaskingom, s ktorým sme sa stretli v iOS 13.2.

Včera sme vás informovali o tom, že Apple vydalo niekoľko beta verzii pre rôzne operačné systémy. V prípade iPhonu sa pritom nejedná o žiadnu „malú aktualizáciu„. Ide o seriózny update, ktorý okrem opravy chýb prináša aj najrôznejšie novinky, ktoré v iOS 13.2 momentálne ešte nemáme.

Už sme vás informovali o tom, že obsahuje napríklad deaktiváciu otravných Memoji nálepiek. Teraz sa nám podarilo získať informácie o tom, že spoločnosť Apple opravila problém, ktorý trápi používateľov iOS 13.2 už vyše týždňa. Je to nestabilita niektorých aplikácii v multitaskingu. Privítali by sme ale, keby bola chyba opravená o čosi skôr. Samotný problém as prejavuje tak, že sa rôzne aplikácie (či už náročnejšie alebo nie) opätovne spúšťali a z neznámeho dôvodu potom vypínali na pozadí počas multitaskingu.

S týmto problémom sa však už vývojári v iOS 13.3 ani raz nestretli. Používatelia ako aj vývojári z celého sveta hlásia, že po prechode na beta verziu problém skutočne zmizol. Naďalej budeme teda situáciu sledovať a pokiaľ sa to potvrdí ešte aj o pár dní, prinesieme vám o tom článok.

Išlo o dosť zásadnú chybu, ktorá nás „rušila“ pri používaní iPhonu/iPadu. Čo však dúfame ešte viac ako to, že chyba bude vyriešená v iOS 13.3 je to, že oprava príde v niektorej z aktualizácii iOS 13.2.X. Predsa len mám zatiaľ len prvú betu a kým dostaneme oficiálnu verziu systému, môže to trvať pokojne aj mesiac. Tak dlho ale žiaľ ľudia čakať nechcú. Apple by teda mohlo v tomto smere urýchlene konať. Situáciu budeme samozrejme sledovať aj naďalej.

iOS 13.3 rieši problém s multitaskingom, s ktorým sme sa stretli v iOS 13.2.

Prečítajte si tiež  Apple uzatvára prvú pobočku Apple Store v Taliansku.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.