V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a  vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu, alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

intel

- Reklama -

Apple rado vedie spory s konkurenčnou spoločnosťou Samsung a taktiež s ňou aj rado spolupracuje. Najnovšie informácie popisujú to, že Apple by sa malo zbaviť závislosti od Samsungu a výroba procesorov pre iPhony by mala byť na krku Intelu. Či sa to tak naozaj stane ukáže až čas.

Pokračuj v čítaní článku…


Nový-MacBook-a-iMac-uvidíme-zrejme-v-októbri,-iPad-Pro-v-2017

Už dlhší čas sa vedú debaty o tom, čo a kedy Apple predstaví. Už teraz vieme, že 7. septembra na 100% uvidíme nové iPhony, no ďalšie zariadenia so značkou Apple uvidíme neskôr. Podľa najnovších správ, o ktoré sa opiera náš článok vieme, že nový MacBook Air uvidíme už v októbri 2016 a iPad Pro v prvej polovici roka 2017. Ako to však bude ukáže až čas a rozhodnutie Apple.

Pokračuj v čítaní článku…


glossy

Ďalšie špekulácie o tom, ako by mal vyzerať iPhone a akých farbách by mal byť dostupný rieši náš ďalší článok. V ňom sa dozvieš informácie o tom, že čínske úniky ukazujú port SIM karty v netradičnej a hlavne novej farbe, v ktorej by mali byť dostupné nové iPhony 7 a 7 Plus.

Pokračuj v čítaní článku…


Apple-pozýva-na-jesennú-konferenciu

Spoločnosť Apple tento týždeň konečne oznámila dátum, kedy sa bude konať Apple Special Event, na ktorej Apple predstaví nové iPhony. Reč o Apple Watch síce oficiálne nepadla, no predpokladá sa, že ich uvidíme spolu s iPhonom 7 a 7 Plus už 7. septembra 2016. Zmien by sa mohol dočkať aj operačný systém iOS 10, ktorý nám Apple ukázalo na jar.

Pokračuj v čítaní článku…


1999

Úložisko iCloud, na ktorom sú závislí mnohí používatelia iOSu či macOS sa môžu tešiť, pretože Apple sprístupnilo nový plán úložiska. K dispozícii tak môžeš mať až 2 TB miesta pre svoj obsah, len za necelých 20 €. Súvisí však toto rozšírenie aj so zvýšením základnej kapacity iPhonu?

Pokračuj v čítaní článku…


Apple-razantne-zmení-App-Store,-začne-od-7.-septembra

Obchod App Store, ktorý obsahuje milióny aplikácií sa konečne dočká zmeny, ktorú pocítia vývojári a aj používatelia. Apple totiž ide mazať nepotrebné, nevhodné a zabudnuté aplikácie, ktoré nevyhovujú súčasným zariadeniam a systému. Taktiež, 30 dní je doba, ktorú budú mať problémoví vývojári k dispozícií, aby napravili svoje prehrešky vo svojich aplikáciách.

Pokračuj v čítaní článku…

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here