Predstavenie nabíjačky (alebo ak chcete powerbanky) MagSafe Battery Pack sa v minulom roku nieslo v celkom kontroverznom duchu. Prvé testy poukazovali na fakt, že externá batéria mierne zaostáva za konkurenciou a vôbec nestojí za cenu, za ktorú ju Apple ponúka. Včera sa však Battery Pack dočkal aktualizácie firmvéru, ktorý umožňuje nabíjanie s rýchlosťou 7,5W.

Prečítajte si tiež  Komentár: Je MagSafe Battery Pack od Apple zbytočný produkt?

V dokumente podpory spoločnosť Apple uvádza, že majitelia MagSafe Battery Pack môžu aktualizovať svoj firmvér na novú verziu 2.7.b.0, aby získali možnosť rýchlejšieho 7,5W nabíjania. V porovnaní s predchádzajúcim limitom 5W si nabíjačka celkom polepšila.

Aktualizáciu MagSafe Battery Pack je možné vykonať tak, že ho pripojíte k iPhonu a jednoducho počkáte, pričom proces je naozaj pomalý a môže trvať dokonca až niekoľko dní.  Druhou a oveľa rýchlejšou možnosťou je pripojenie pomocou počítača Mac či iPadu, ktorý aktualizáciu vykoná do piatich minút. Apple odporúča používateľom pripojiť kábel Lightning k MagSafe Battery Pack a následne pripojiť stranu USB k iPadu či Macu.

Zdroj: MacRumors

Ak chcete zistiť, akú verziu firmvéru má váš MagSafe Battery Pack, pripojte ho k iPhonu a potom prejdite do aplikácie Nastavenia > Všeobecné > O zariadení > MagSafe Battery Pack. Na získanie 7,5W nabíjania budete potrebovať verziu 2.7.b.0.

Keď bol MagSafe Battery Pack vydaný v júli 2021, mnohí používatelia boli sklamaní, že sa na cestách nabíja maximálne 5W, keďže iné príslušenstvo MagSafe dokáže podporovať až 15W. Po pripojení ku káblu Lightning sa MagSafe Battery Pack môže nabíjať plným výkonom. Čo je však smola – pri používaní bez zdroja napájania to nie je možné.

Prečítajte si tiež  ESR predstavilo vlastný "MagSafe Battery Pack". Je oveľa lepší a lacnejší ako ten od Apple!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -