Podľa najnovšej správy z agentúry Bloobmerg spoločnosť Apple prehodnotila nutnosť návratu svojich zamestnancov na pracoviská z dôvodu rastúceho počtu pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19 v Spojených štátoch. Pokiaľ to teda nebude nevyhnutné, ľudia budú môcť naďalej pracovať aj z domu.

Pôvodne tento technologický gigant plánoval, že sa jeho zamestnanci fyzicky vrátia na tri dni do kancelárií od 23. mája 2022. Ako sa však ukázalo, tento dátum sa už niekoľkýkrát posunul.

V súčasnosti majú byť zamestnanci v kanceláriách len na dva dni v týždni, pričom spoločnosť Apple plánuje v tomto harmonograme pokračovať aj v najbližšom období. Zvyšné tri dni musia samozrejme pracovať online z domu.

V kanceláriách platí prísny režim

Apple ParkZároveň tiež platí, že každý, kto navštívi kanceláriu, bude musieť naďalej dodržiavať protiepidemické opatrenia, ktoré zahŕňajú nosenie ochranných masiek alebo rúšok na tvári. Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v Apple nie je povinné, no ak sa situácia zhorší, firma pristúpi na pravidelné testovanie neočkovaných zamestnancov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Nie je celkom jasné, či najnovšie rozhodnutie súvisí výhradne s ochorením COVID-19 alebo sťažnosťami zamestnancov, ktorí považujú dochádzanie do práce za zbytočnú stratu času a preferujú radšej home office. Medzičasom dokonca vzniklo aj združenie takýchto pracovníkov, ktorí poslali svoju námietku priamo vedeniu spoločnosti Apple.

Z rovnakého dôvodu tiež od technologického giganta odišiel popredný expert na umelú inteligenciu. Uvidíme teda, ako sa bude situácia vyvíjať aj naďalej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -