Britská automobilka sa už od svojho počiatku zameriva prevažne na vývoj superáut. V 90-tych rokoch minulého storočia dokonca vyrábala model F1, ktorý bol dlhé roky sériovo najrýchlejším automobilom, ktorý sa dal používať aj na bežné jazdenie. Prednedávnom sa objavili informácie, že McLaren jednal s Applom o akejsi akvizícií. O jednaní sa informácie nateraz potvrdili, o akvizícii však vraj reč nebola! 

Žiadna ponuka na stole nebola

Akonáhle sa objavili prvé informácie o tom, že by britský McLaren mohol jednať s Cupertinskym technologickým gigantom, internetom sa začali šíriť rôzne otázky o tom, či Apple nejedná s výrobcom superšportov o akvizícií spoločnosti ako takej, prípadne veľkej investícií. V tom čase veľké média riešili takýto scenár, avšak žiadne informácie sa zistiť nepodarilo. Navyše McLaren vyvracal všetky domnienky avšak to, že rokoval s Applom nevylučoval.

- Reklama -

CEO spoločnosti McLaren, Mike Flewitt totižto dnes pre agentúru Routers prezradil, že s firmou, ktorá vo svojom logu nesie nakúsnuté jablko skutočne spolupracoval. Zároveň aj pokazil naše nádeje z ďalšieho zaujímavého projektu, ktorého by sa mohli zúčastniť dve zaujímavé firmy. Podľa jeho slov vraj dohoda, ktorá mala medzi spoločnosťami prebiehať, nenadobudla výraznejšie kontúry. CEO automobilky úplne vyvrátil aj informácie týkajúce sa odkúpenia spoločnosti samotným Applom. Takáto ponuka vraj na stole nikdy nebola a je to len výmysel novinárov, ktorí zisťovali, čo sa to vlastne deje.

Určite ti ale neuniklo, že Apple pracovalo na vývoji svojho vlastného vozidla, ktorého vývoj bol však nateraz pozastavený či reštartovaný a firma sa zatiaľ venuje len tématike automobilu, nie vozidlu samotnému. Zaujímavá by mohla byť spolupráca na úrovni softvéru. Samozrejme, napadlo nás aj to, že by Apple mohlo stavať automobily na podvozkoch od McLarenu, ale pravdepodobnosť, že sa niečo také stane je naozaj nízka a spoluprácu si vieme predstaviť skôr na úrovni technológií, ktoré by mohlo Apple dodávať do automobilov McLaren.

McLaren - svetapple.sk

Dnes teda nevieme, o čom tieto dve veľké a svetoznáme firmy za zatvorenými dverami kancelárie debatovali. Ak sa ale niekedy dočkáme reálneho výsledku určite to bude stáť za to. Kedysi sa dokonca objavovali informácie o tom, že by Apple mohlo postaviť svoje prvé vozidlo na podvozku BMW i3. Sám Tim Cook sa bol pozrieť aj v modernej továrni, kde sa „ítrojky“ vyrábajú a vyzeralo to na spoluprácu. Sám šéf BMW sa vtedy netajil tým, že by bolo jeho cťou spolupracovať s takou firmou, akou je práve Apple. Uvidíme ako to teda s Applom v automobilovom priemysle bude vyzerať ďalej.

Nakoľko ide o technologického giganta, nebude mať úplne ľahké postaviť vlastné vozidlo, ale pokiaľ sa tak stane, bude určite výnimočné. Do tej doby sa však budeme musieť uspokojiť skôr so softvérovými vymoženosťami vo vozidlách značiek, s ktorými bude Apple v následujúcom období spolupracovať. Jednu takú už dnes poznáme a volá sa CarPlay.

BMW i3 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.