Určite ste počuli o neúspešnom projekte bezdrôtovej nabíjačky, ktorej vývoj zastavila spoločnosť Apple začiatkom roka 2019. Zariadenie nedokázalo ponúknuť to, čo sa od neho očakávalo. Jednotlivé prototypy AirPower sa prehrievali a kazili. Dnes sa môžete pozrieť ako vyzerali „zvnútra“…

Na internet unikol prototyp AirPower

O najnovšie obrázky sa postaral svetoznámy leaker Mr-white (@laobaiTD). Na svojom twitter účte bežne zdieľa fotografie komponentov a podrobnosti týkajúce sa pripravovaných produktov od spoločnosti Apple.

Dnes sa tu objavila nabíjačka AirPower v trochu neštandardnej podobe (pôvodný zdroj záberov je sociálna sieť Weibo). Údajný prototyp bol rozobratý vďaka čomu môžete vidieť jednotlivé komponenty „zvnútra“.

Nachádzajú sa tu nabíjacie cievky a veľká základná doska s plošnými spojmi. Bezdrôtová podložka bola navrhnutá tak, aby dokázala dopĺňať šťavu pre iPhone, AirPods a Apple Watch súčasne. Vo všetkých prípadoch malo nabíjanie prebiehať na plný výkon…

Je naozaj veľmi ťažké odhadnúť, do akej miery je dnešný únik skutočný. Rozobraté zariadenie síce vyzerá ako AirPower, no na druhej strane tu máme pomerne dosť čínskych náhrad s totožným dizajnom. 100% istotu teda nedokážeme zaručiť.

Na záver však môžeme poskytnúť jednu zaujímavú informáciu. Na internete sa medzičasom objavilo veľké množstvo správ ohľadom vývoja „druhej generácie“… Aj keď nie je celkom známe, kedy sa jej dočkáme, Apple je vraj pri testoch úspešné a nachádza sa tesne pred predstavením. Bližšie podrobnosti sa však dozvieme až neskôr. Najbližšie možné uvedenie AirPower na trh spadá na 10. septembra 2020. Nechajme sa prekvapiť, či sa to podarí!

zdroj

Prečítajte si tiež  Za výkonnejší 96 W adaptér si pri základnom MacBooku Pro 14" budete musieť priplatiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.