Spoločnosť Apple predstavila nový externý akumulátor MagSafe Battery Pack, ktorý sa postupne dostáva ku prvým zákazníkom. Jeho plnohodnotnú funkcionalitu odobrila aktualizácia softvéru iOS 14.7, ktorá sa používateľom zobrazila včera večer.

Prví šťastlivci samozrejme na nič nečakali a automaticky sa pustili do testovania dlho očakávaného príslušenstva. Externú batériu rozbalili, aktivovali a priložili na zadnú stranu iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Prvé dojmy ich však nepotešili.

- Reklama -

Zariadenie disponuje iba 5W nabíjaním, ktoré nie je už zo zásady nijakým spôsobom rýchle. Na strane druhej, zistenie, ku ktorému sa dostal čínsky bloger je veľmi znepokojivé. Podľa jeho prvého testu dokázal MagSafe Battery Pack nabiť jeho iPhone 12 na 4 % za celých 30 minút.

Apple nevyužíva potenciál Qi

To je extrémne dlhá doba. Rýchlosť nabíjania sa dá podľa týchto poznatkov stanoviť na cca 8-10 % za hodinu, čo môže niektorých záujemcov odradiť od kúpy. Práve MagSafe mal byť výhodou, ktorá by teoreticky aj v prípade externej batérie umožnila vyššiu rýchlosť nabíjania než štandardné Qi podložky. V tomto prípade to ale neplatí.

Z prvého testu vyplýva, že nabitie zariadenia z 0 % – 100 % môže trvať pokojne aj viac než 10 hodín. Ťažko povedať, prečo je to nastavené práve takto, no dôvodom môže byť aj akési šetrenie zdravia batérie.

Druhým dychom dodávame, že treba počkať na viacero recenzií, ktoré nám ozrejmia fungovanie MagSafe Battery Pack viacej do hĺbky. Predsa len šlo o prvé dojmy, ktoré síce zdieľal renomovaný zdroj DuanRui, no samotného blogera nepoznáme.

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o tejto rýchlosti nabíjania vy do komentárov nižšie.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -