Aj keď pôvodný „veľký“ HomePod nezožal vo svete úspech, prevedenie „mini“, ktoré naň v roku 2020 nadviazalo, ukázalo presný opak. Ako sme písali aj v našej recenzii, napriek svojim rozmerom dokáže ponúknuť veľmi kvalitný zvuk a rovnako sa skvele ovláda skrz hlasového asistenta Siri. Aj preto je celkom logické, že spoločnosť Apple pripravuje ďalší reproduktor.

S touto informáciou prišiel analytik Ming-Chi Kuo, ktorý vo svojom poslednom príspevku na Twitteri uviedol, že firma je k jeho oficiálnemu uvedeniu na trh veľmi blízko. Dočkať by sme sa ho mohli buď v štvrtom štvrťroku 2022 alebo v prvom štvrťroku 2023.

V súčasnosti žiaľ nie je celkom jasné, či má ísť o menší alebo väčší reproduktor (než HomePod mini). Logicky by však dávala zmysel skôr väčšia verzia, ktorá by nebola taká drahá ako pôvodný HomePod.

Popularita verzie „mini“ totiž čiastočne spočíva aj v tom, že sa jeho cena pohybuje len veľmi tesne nad hranicou 100 €.

HomePod bude mať v budúcnosti vlastný displej a kameru 

Ku tejto správe si môžeme pripomenúť aj nedávne vyjadrenie Marka Gurmana z agentúry Bloobmerg, v ktorom sa uvádza, že Apple zvažuje nový HomePod, ktorého veľkosť bude niekde uprostred medzi prevedením mini pôvodnou prvou generáciou.

Prečítajte si tiež  9 tipov ako vám môže HomePod mini zjednodušiť každodenný život

Gurman však tiež verí, že Apple stále pracuje aj na reproduktoroch, ktoré budú vybavené obrazovkami a kamerami. Vďaka tomu budú môcť konkurovať zariadeniam ako Google Nest Hub a Amazon Echo Show. Od ich predstavenia sme však ešte vzdialení na niekoľko rokov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -