Možnosť prepojenia Apple TV s iným zariadením a následné navýšenie potenciálu tohoto produktu je na stole jablkovej spoločnosti už dlhší čas. Zdá sa, že dvojičkou, s ktorou sa malá šikovná krabička spojí budú reproduktory HomePod. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg Apple pracuje na kombinácii Apple TV a HomePodu s FaceTime kamerou a displejom.

Prečítajte si tiež  Takto by mohol vyzerať HomePod mini so zabudovaným displejom

Podľa Gurmana bude kombinácia Apple TV a HomePodu akýmsi centrom prístupu v rámci domácnosti a siete HomeKit. Okrem novej generácie veľkého HomePodu, na ktorej má Apple pracovať však toto zariadenie poslúži ako hlavná jednotka, vďaka ktorej bude možné prepojiť a následne ovládať všetky zariadenia pripojené k domácej sieti.

Spoločnosť Apple sa pomocou predstavenia samostatných zariadení za posledné roky postarala o výbornú predprípravu k prepájaniu zariadení v rámci HomeKitu. Práve toto nové zariadenie má poslúžiť ako posledný kúsok skladačky, ktorého úloha bude prepájať inteligentný systém domácnosti v podobe jednej centrálnej jednotky.

Zdroj: iDrop News

Gurman minulý rok prvýkrát naznačil, že Apple pracuje na kombinácii Apple TV s reproduktorom HomePod, ktorý má kameru na videohovory prostredníctvom pripojeného televízora. Možnosťou je teda reproduktor so vstavaným displejom, ale aj „krabička“ s pripojením na externý výstup.

Produkt je však stále vo fáze vývoja a testov a preto je viac než nepravdepodobné, že by sme sa ho nemali dočkať minimálne najbližší rok. Čo na tento koncept hovoríte vy? Uvítali by ste jednotné zariadenie, vďaka ktorému by ste si prepojili celú inteligentnú domácnosť? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Siri sa naučila v HomePode pracovať s ďalším európskym jazykom. Slovenčina to ale nie je

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -