To, že sa iPhony a ostatné smartfóny od generácie ku generácii vo fotení neustále zlepšujú je samozrejmosť. Kam však až siahajú možnosti kamier v telefónoch? Spoločnosť Oppo zverejnila krátke video, ktoré poukazuje na nový typ dizajnu fotoaparátu pre smartfóny. Ukazuje sa na ňom vysúvacia kamera, ktorá funguje na teleskopickom princípe podobne ako v prípade profesionálnych fotoaparátov

Prečítajte si tiež  Prvý Apple VR headset bude zameraný hlavne na hry a mediálny obsah

Firma Oppo zatiaľ nepotvrdila nič o optických výhodách konštrukcie, no foťák má hneď niekoľko vychytávok. Objektív je vodotesný a pri páde sa fotoaparát automaticky zasunie do tela smartfónu. Podľa všetkého sa nejedná o objektív so zoomom, ale skôr o zväčšenie senzorov, ktoré dopomáhajú pri výkone teleobjektívu.

Značenie na module fotoaparátu ukazuje, že snímač má veľkosť 1/1,56″ a objektív je ekvivalentný 50 mm so svetelnosťou f/2,4. To znamená, že by mal byť približne dvojnásobne dlhší ako hlavný objektív telefónu. To je oveľa väčší snímač, než aký zvykneme nájsť za teleobjektívmi.

Spoločnosť Oppo zverejňuje toto video pred budúcotýždňovým výročným podujatím Inno Day, na ktorom ukáže rôzne koncepty a technológie ešte pred ich komerčným nasadením. Na minuloročnom podujatí bol predstavený rolovací telefón a okuliare pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Tento rok spoločnosť Oppo organizuje Inno Day počas dvoch dní, 14. a 15. decembra. Uvidíme, s akými novinkami sa popýši tentokrát.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheVerge
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.